PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Termin podpisania umowy sprzedaży PKS Kielce znowu przełożony

  • Autor: PAP
  • 17 maj 2013 12:44

Jak informuje PAP, po raz kolejny inwestor, który wygrał aukcję na kupno przedsiębiorstwa PKS Kielce - spółka PKS2 z Warszawy, przełożyła termin podpisania ostatecznej umowy. Jeszcze w poniedziałek deklarowała, że nastąpi to w piątek rano. Teraz przedstawiła kolejną datę - 28 maja.

REKLAMA

 "Nasi prawnicy potrzebują więcej czasu, by przyjrzeć się proponowanej treści umowy. Nie oznacza to jednak, że gramy na zwłokę. Umowa na pewno będzie podpisana" - powiedziała w rozmowie z PAP pełnomocniczka zarządu inwestora Ewa Zurman.

W marcu spółka Polska Komunikacja Samochodowa 2, jako jedyny podmiot wzięła udział w aukcji należącego do Skarbu Państwa przedsiębiorstwa PKS Kielce. Do finalizacji transakcji miało dojść w piątek, 17 maja. Nowym terminem, o którym mówi PKS2 jest 28 maja. Za część przewozową firmy oraz dworzec autobusowy z przełomu lat 70. i 80. ubiegłego stulecia ma zapłacić 9,8 mln zł.

Wcześniej związkowcy z kieleckiego PKS mówili o swoich obawach, że do podpisania umowy kupna-sprzedaży firmy może w ogóle nie dojść, a oni mogliby stracić pracę. Ich zdaniem powodem ewentualnego wycofania się inwestora mógłby być brak porozumienia między miastem a warszawską spółką ws. planu zagospodarowania przestrzennego terenów wokół kieleckiego dworca. Urzędnicy są za pozostawieniem budynku w obecnej formie, z kolei spółka PKS2 planuje budowę zintegrowanego centrum komunikacyjnego z zachowaniem jedynie kopuły obecnego dworca. Otaczałaby ją zabudowa z nieruchomościami komercyjnymi. Wartość inwestycji spółka wstępnie szacowała na 100 mln zł.

W poniedziałek inwestor podczas spotkania z dziennikarzami zaprzeczył informacjom, że mógłby wycofać się z inwestycji. "Umowa, będzie podpisana w piątek, 17 maja u notariusza" - deklarowała wówczas Zurman. Również likwidator kieleckiego PKS Marek Wołoch podkreślał, że "dopełnione zostały już wszystkie sprawy formalne i nie ma przeszkód, by zawrzeć taką umowę".

Teraz inwestor mówi o kolejnym terminie. "28 maja o 10 spotykamy się u notariusza" - zadeklarowała PAP Zurman. "Cała umowa ma blisko 100 stron, a załączników jest prawie dwa razy tyle. Prawnicy muszą ją dokładnie przeanalizować. Tu nie ma drugiego dna" - dodała.

PKS Kielce S.A. jest w stanie likwidacji od listopada 2010 roku. W 2011 roku słowacki inwestor chciał kupić dworzec i tereny, na których znajduje się budynek za 19,5 mln zł. Umowa została zerwana we wrześniu ub. roku, gdy pojawiły się problemy z uregulowaniem spraw własnościowych działek.(PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA