PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trójmiejski czar – co przyciąga biznes nad morze

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 lis 2015 00:01

Trójmiejski czar – co przyciąga biznes nad morze fot. Shutterstock

Trójmiasto roztacza inwestycyjny czar przyciągając kolejnych najemców i deweloperów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Jak miasta regionu walczą o kolejnych inwestorów? Czy w pełni wykorzystują swój biznesowy potencjał? Czy realizowane projekty infrastrukturalne odpowiadają na potrzeby przedsiębiorców? Którędy wiedzie droga do konkurencyjności? To główne tematy rozpoczynającej się dziś konferencji Property Forum Trójmiasto 2015.

REKLAMA

To już trzecia edycja regionalnej konferencji Property Forum w Trójmieście – spotkania właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych, organizowanego przez Grupę PTWP SA, wydawcę portali propertynews.pl oraz propertydesign.pl. Konferencja odbędzie się 25 listopada 2015 r. w hotelu Hilton Gdańsk.

W obecnych czasach droga do konkurencyjności regionów to ludzie, edukacja oraz jakość życia. Jednak zasoby ludzkie stają się jednym z największych wyzwań związanych z rozwojem biznesu w Polsce. Czy rynek pracy to atut Trójmiasta i regionu?

Trójmiasto jest największą aglomeracją miejską na północy Polski. Od zawsze było ważnym ośrodkiem gospodarczym i akademickim, oferującym doskonałe szanse rozwoju zawodowego w wielu branżach. Populacja niemal 1,3 miliona mieszkańców i 28 różnego rodzaju uczelni wyższych oferujących ponad 100 tysięcy miejsc i zasilających rynek pracy ponad 28 tysiącami absolwentów rocznie zachęciły kolejnych inwestorów do lokowania swojego biznesu na Pomorzu.

Młode Miasto, Wyspa Spichrzów, Targ Sienny i Rakowy, uruchomiona niedawno kolej metropolitalna – to tylko niewielka część ważnych projektów w regionie. Czy takie przedsięwzięcia mają szanse jeszcze bardziej wzmocnić pozycję Trójmiasta na mapie atrakcyjnych lokalizacji dla biznesu?

Czy zmiany idą w dobrym kierunku, a przyjęta polityka przynosi efekty? Jakie są główne wyzwania, które trzeba pokonać, aby konkurencyjność regionu wzrosła jeszcze bardziej?

O tym wszystkim będziemy rozmawiać na Property Forum Trójmiasto. Wśród uczestników spotkania będą przedstawiciele władz samorządowych, właściciele oraz zarządcy spółek inwestujących na rynku centrów handlowych, biurowców, magazynów i hoteli, najemcy powierzchni komercyjnych, sieci hotelowe, szefowie największych agencji doradczych, przedstawiciele instytucjonalnego otoczenia branży oraz reprezentanci instytucji finansowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA