PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trwa zbrojenie działek inwestycyjnych w Bełchatowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 mar 2013 14:20

W tym roku rozpoczęły się prace nad uzbrojeniem działek inwestycyjnych przy ul. Czaplinieckiej i Cegielnianej w Bełchatowie. Całkowity koszt inwestycji to ponad 4,6 mln złotych.

REKLAMA

Do bełchatowskiej strefy inwestycyjnej zostanie doprowadzona kanalizacja, sieć wodociągowa i deszczowa, zostaną także wybudowane trzy pompownie ścieków i zbiornik retencyjny.

- Jako inwestor patrzymy przez pryzmat mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Zdaję sobie sprawę z tego, że uzbrojona strefa przemysłowa to dziś standard, któremu Bełchatów chce sprostać. Uzbrojenie terenów w rejonie ul. Czaplinieckiej i ul. Cegielnianej sprawi, że będą one atrakcyjniejsze w oczach potencjalnych inwestorów dla prowadzenia właśnie tutaj swojej działalności gospodarczej - mówi Marek Chrzanowski, prezydent Bełchatowa.

Grunty w Bełchatowie wchodzą w skład Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Na realizację zadania „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie ulicy Czaplinieckiej i Cegielnianej w Bełchatowie" Miasto pozyskało dofinansowanie z portfela Unii Europejskiej, a dokładniej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Całkowity koszt inwestycji w rejonie ul. Czaplinieckiej i Cegielnianej to 4 mln 687 tys. zł z czego blisko 3 mln zł, czyli 65 proc. wartości projektu pochodzą z dofinansowania.

Prace w rejonie ul. Czaplinieckiej i Cegielnianej mają się zakończyć w kwietniu 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA