PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzech nowych inwestorów może wejść do specjalnej strefy ekonomicznej Włocławka

  • Autor: PAP
  • 28 gru 2012 22:50

Trzech inwestorów spodziewają się pozyskać do specjalnej strefy ekonomicznej władze Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie). Decyzją rządu na terenie tego miasta od 1 stycznia działać będzie podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA

Jak poinformował w piątek wiceprezydent Włocławka Jacek Kuźniewicz, podstrefa obejmie tereny położone w bezpośrednim sąsiedztwie największej firmy w mieście - zakładów Anwil SA. W 2015 roku na terenie podstrefy ruszy produkcja innowacyjnej krzemionki.

"We Włocławku powstanie nowy zakład spółki Rhodia Polyamide Polska, w którym będzie produkowana innowacyjna krzemionka. Wykorzystywana jest ona w przemyśle motoryzacyjnym, głównie do produkcji ekologicznych opon" - powiedział Kuźniewicz.

Wartość spodziewanej inwestycji szacowana jest na 309 mln zł. Pracę przy wyrobie krzemionki znajdzie co najmniej 50 osób, a produkcja ma ruszyć pod koniec 2015 roku.

Rhodia powstała w Polsce w 1998 r. w ramach inwestycji Grupy w ZWCH Stilon SA. Od 2007 firma zajmuje się wyłącznie produkcją granulatów konstrukcyjnych.

Według informacji, jakimi dysponują władze Włocławka, na decyzje o utworzeniu podstrefy w tym mieście czekało jeszcze dwóch innych inwestorów, którzy chcą ulokować tu swoje fabryki. Funkcjonująca już we Włocławku Indorama (producent granulatu PET) planuje budowę kolejnego ciągu technologicznego i chce rozszerzyć swoją działalność; nowy zakład zamierza zbudować WIKA Polska (producent aparatury kontrolno-pomiarowej), która utworzyłaby tu około 300 nowych miejsc pracy.

Dzięki podjętej w czwartek przez rząd decyzji, w granice Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 1 stycznia zostanie włączonych 57,39 ha gruntów w Malborku, Świeciu, Rypinie, Gdyni i we Włocławku. Rozszerzenie granic strefy pozwoli utworzyć w ciągu kilku najbliższych lat 1226 nowych miejsc pracy w samej strefie i ok. 245 w jej otoczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA