PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzy nowe spółki w łódzkiej strefie

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 maj 2013 13:09

Spółki HTL-Strefa, Sonoco Poland Packaging Services oraz ASTI otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

REKLAMA

Jak informuje PAP, firmy zrealizują nowe inwestycje w Łęczycy i Kutnie w Łódzkiem oraz w Przykonie w Wielkopolsce. Spółka HTL-Strefa, producent nakłuwaczy dla szpitali, lancetów do użytku osobistego oraz igieł insulinowych zamierza rozbudować swój zakład w Łęczycy.

Zgodnie z zezwoleniem spółka na terenie łęczyckiego zakładu utworzy 10 nowych miejsc pracy (do lipca 2016 r.) oraz utrzyma dotychczasowe 654 stanowiska pracy do końca września 2020 roku. Spółka zamierza zainwestować co najmniej 3,4 mln euro - poinformował we wtorek rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz.

Pierwsza faza rozbudowy łęczyckiego zakładu ma polegać na zwiększeniu mocy produkcyjnych dla wyrobów z asortymentu igieł insulinowych oraz nakłuwaczy bezpiecznych. W drugim etapie firma planuje rozbudowę możliwości magazynowych.

Spółka Sonoco Poland Packaging Services planuje wybudować w Kutnie nowy zakład opakowań. Firma zamierza zainwestować co najmniej 17,4 mln zł oraz zatrudnić do końca 2014 roku przynajmniej 25 pracowników i utrzymać zatrudnienia na tym poziomie przez pięć lat.

Natomiast spółka ASTI, zajmująca się produkcją i sprzedażą dodatków do żywności chce wybudować w miejscowości Przykona (woj. wielkopolskie) halę produkcyjną wraz z zapleczem socjalnym, magazynem oraz nowoczesnym laboratorium. Spółka planuje zainwestować co najmniej 1 mln zł oraz zatrudnić przynajmniej pięciu pracowników.

W tym roku ŁSSE wydała cztery zezwolenia na działalność w strefie. Obok tych trzech, kilka dni wcześniej zezwolenie otrzymała firma Hutchinson Poland, która za 75 mln zł chce rozbudować zakład w Łodzi i stworzyć 250 nowych miejsc pracy.

Przez niemal 16 lat istnienia ŁSSE wydała w sumie 222 zezwolenia na działalność w strefie, która składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Działające w niej firmy przeprowadziły lub zadeklarowały inwestycje o łącznej wartości niemal 10 mld zł i utworzyły 26 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA