PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzy nowe zezwolenia na działalność w kamiennogórskiej SSEMP

  • Autor: PAP
  • 09 sty 2014 20:07

Thom-Polska, CM3-Polska i Elettroplast Polska otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Nowe inwestycje będą warte w sumie blisko 21 mln zł.

REKLAMA

Jak poinformowała prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości Iwona Krawczyk, nowe inwestycje będą realizowane w Nowogrodźcu, Lubaniu i Janowicach Wielkich.

Thom-Polska zlokalizuje swój zakład na ponad 2-hektarowej działce w Radomierzu, w podstrefie Janowice Wielkie. Przedsiębiorstwo wybuduje tam biura, piaskownię, szlifiernie, magazyny, drogę, parkingi i basen przeciwpożarowy. Inwestycja będzie kosztować około 12 mln zł i zakończy się w 2017 roku. Firma specjalizuje się w precyzyjnej obróbce części metalowych: szlifowaniu, oczyszczaniu z pozostałości odlewniczych, spawaniu i prostowaniu odlewów.

Kolejne zezwolenie trafiło do CM3-Polska. Spółka na 3-hektarowym terenie, w sąsiedztwie już funkcjonującego zakładu, wybuduje nową halę produkcyjno-magazynową i wyposaży ją w nowoczesne maszyny i urządzenia. CM3 - Polska prowadzi działalność w sektorze motoryzacyjnym. Produkuje pojemniki do przechowywania i transportu części i elementów wykorzystywanych w dalszej produkcji.

Trzecie zezwolenie otrzymała spółka Elettroplast Polska. W podstrefie Lubań do 2017 roku zagospodaruje hektarową działkę. Spółka zajmuje się budową urządzeń do obróbki chemicznej.

W 2013 roku SSEMP S.A. w Kamiennej Górze wydała łącznie dziesięć zezwoleń na działalność. Sześć firm, które je otrzymały, reprezentuje kapitał niemiecki, dwie włoski i dwie polski. Deklarowane nakłady inwestycyjne to blisko 482,5 mln zł. Dzięki temu powstanie ponad 250 nowych miejsc pracy.

"Miniony rok był bardzo efektywny. Spodziewamy się, że w styczniu zostanie podpisane rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie kamiennogórskiej specjalnej strefy ekonomicznej o włączeniu do niej nowych gruntów. W znaczący sposób wpłynie to na atrakcyjność i skuteczność lokowania tu nowych inwestycji" - dodała Krawczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA