PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzy nowe zezwolenia na działalność w suwalskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 13 maj 2014 14:19

Inwestycje rzędu 215 mln zł i zatrudnienie co najmniej 81 osób zadeklarowały trzy firmy, który właśnie otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - poinformowała we wtorek strefa. Dwa zezwolenia dotyczą firm z podstrefy Suwałki, a jedno - z Białegostoku.

REKLAMA

Swoją działalność w Suwałkach będzie rozwijać firma Salag, które wytwarza produkty potrzebne do prac wykończeniowych we wnętrzach. Produkuje m.in. profile z PCV na potrzeby budownictwa, profile progowe, glazurnicze. W 2000 r. firma zbudowała w suwalskiej podstrefie swoją fabrykę.

W nową inwestycję Salag ma zainwestować w 2013 r. 15 mln zł, zatrudnić co najmniej dwie nowe osoby i utrzymać zatrudnienie dla dotychczasowych 230 pracowników. Powstać ma hala produkcyjno-magazynowa oraz laboratorium na potrzeby badań farb do sitodruku oraz tworzyw sztucznych. Firma ma także kupić maszyny do produkcji elementów używanych w budownictwie oraz produkcji mebli. Inwestycje mają wpłynąć m.in. na poprawę konkurencyjności firmy - poinformowała rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska.

W Suwałkach zainwestuje również firma Micro-Tech z Ełku - producent akcesoriów do ram ozdobnych, a także do maszyn, które służą do ich wytwarzania. Firma zadeklarowała zainwestowanie ponad 650 tys. zł i zatrudnienie co najmniej 5 osób. Firma wynajmuje hale w podstrefie Suwałki i tam będzie działać. Inwestycję ma rozpocząć bezzwłocznie.

W ocenie władz SSSE największą inwestycją w 2013 r. będzie budowa zakładu produkcji ogniw fotowoltaicznych w podstrefie Białystok. Zbuduje go firma High Tech Project, która kupiła w kwietniu ostatnią wolną działkę w białostockiej podstrefie o powierzchni 3,2 ha. Firma chce zainwestować w Białymstoku 195 mln zł i zatrudnić 74 osoby.

W ocenie prezesa SSSE Roberta Żylińskiego przedsięwzięcie będzie miało innowacyjny charakter. Ogniwa fotowoltaiczne mają być produkowane na potrzeby zarówno osób indywidualnych, jak i instytucji. Strefa nie zdradza jednak, kiedy budowa się rozpocznie, zasłaniając się tajemnicą handlową na życzenie inwestora.

Suwalska SSSE obejmuje 375,6 h w siedmiu podstrefach w trzech województwach: Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża w Podlaskiem, Ełk i Gołdap na Warmii i Mazurach oraz Małkinia Górna w województwie mazowieckim.

W 2013 r. suwalska strefa wydała 10 zezwoleń na rozpoczęcie działalności. Firmy zobowiązały się, że zainwestują 251,8 mln zł i utworzą 355 nowych miejsc pracy.

W strefie działają 74 firmy, które zatrudniają 6,3 tys. osób i zainwestowały 1,9 mld zł. W czerwcu SSSE chce złożyć wniosek do Ministerstwa Gospodarki o powiększenie strefy o kolejnych 150 ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • kanko 2014-08-29 11:16:56
    W całej Polsce mamy wolne nieruchomości w SSE, po prostu trzeba te okazje wykorzystać. JARTOM tak dobrych wycen nie miał od bardzo dawna i raczej nie zanosi się na zmiany - inwestycje są realne, musi się tylko pojawić odpowiedni kapitał.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA