PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzy spółki zainteresowane zagospodarowaniem lubelskiego dworca PKS

  • Autor: ISB
  • 22 maj 2012 20:30

Firma deweloperska Echo Investment, a także HB Reavis Poland i Karmar nabyły memoranda informacyjne w kwestii zagospodarowaniem terenu Dworca PKS - Podzamcze w Lublinie - podała spółka PKS Wschód w komunikacie.

REKLAMA

"PKS Wschód informuje, że 18 maja br. upłynął termin udostępniania memorandum informacyjnego podmiotom zainteresowanym zagospodarowaniem terenu Dworca PKS - Podzamcze w Lublinie. Na zakup Memorandum zdecydowały się 3 firmy: Echo Investment S.A., HB Reavis Poland Sp. z o.o. oraz Karmar S.A. Zgodnie z założeniami procedury konkursowej w terminie do 1 czerwca br. zainteresowane podmioty przedstawią PKS Wschód S.A. swoje propozycje w zakresie zagospodarowania terenów w rejonie Dworca PKS - Podzamcze. Do drugiego etapu zakwalifikują się ci oferenci, których koncepcje i formy współpracy będą najatrakcyjniejsze" - czytamy w komunikacie.

PKS Wschód podkreśla, że podjęta przez spółkę próba pozyskania inwestora prywatnego jest wyrazem zaangażowania w rozpoczęte już procedury planistyczne, w części obejmującej tereny, których spółka pozostaje dysponentem.

"PKS Wschód oświadcza również, że jego priorytetem jest współpraca z władzami samorządowymi miasta Lublin oraz województwa lubelskiego, co pozwoli wypracować najbardziej efektywne i pożądane przez mieszkańców rozwiązania. W tym zakresie istotne są zwłaszcza potrzeby komunikacyjne miasta i regionu, które w ocenie PKS Wschód wymagają szczególnej uwagi" - czytamy dalej.

Przypomnijmy, że intencją przewoźnika jest stworzenie przestrzeni komercyjnej z uwzględnieniem funkcji transportowej, adekwatnej dla dworca autobusowego.

Cena za udostępnienie memorandum to 25 tys. zł netto.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA