PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

TVP chce sprzedać biurowiec przy placu Powstańców Warszawy

 • Autor: newseria.pl
 • 22 paź 2013 09:29

Telewizja Polska sprzeda jeden z dwóch warszawskich ośrodków znajdujący się przy placu Powstańców Warszawy. W głównej siedzibie TVP przy ul. Woronicza powstanie za to nowy budynek ze studiami, newsroomem oraz biurami. To ma umożliwić sprzedaż kolejnych małych budynków, a nawet położonego na działce TVP boiska piłkarskiego.

REKLAMA

 

- Podjęliśmy decyzję o tym, żeby opuścić budynki na placu Powstańców Warszawy, bo podział telewizji w Warszawie na dwa odrębne ośrodki generuje różne dodatkowe koszty. W dodatku budynek na placu Powstańców jest niefunkcjonalny. Nie da się go już przy pomocy drobnych remontów usprawnić, żeby spełniał nowoczesne kryteria. Musimy wybudować nowy budynek na Woronicza - przekonuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Juliusz Braun, prezes zarządu TVP SA.

W budynku przy pl. Powstańców Warszawy znajdują się dziś przede wszystkim siedziby TVP Info oraz Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Działka przy ul. Woronicza jest znacznie większa i to tam TVP chce przenieść całą warszawską siedzibę. W przyszłym roku spółka chce sfinalizować projekty i zdobyć niezbędne pozwolenia, a także wyburzyć stary 11-piętrowy biurowiec. Rozbiórkę tego budynku nakazał nadzór budowlany.

Braun przekonuje, że w nowym budynku, który ma zostać zbudowany nowocześnie, funkcjonalnie i tanio, znajdzie się miejsce na studia newsowe, newsroom oraz pomieszczenia dla administracji. Dodaje, że zostanie on wybudowany zgodnie z wzorcami m.in. z Pragi i Lizbony, czyli w jak najprostszy sposób, ale równocześnie z zapewnieniem niezbędnej funkcjonalności wnętrz.

- Nie dlatego, żeby administracji było więcej, tylko dlatego, że dzięki temu będziemy mogli zrezygnować z bardzo wielu budynków, niektóre można uznać za baraki, które na całej wielkiej działce przy Woronicza są. Będziemy mogli wtedy pozbyć się znacznej części tej działki - tłumaczy Braun. - Tam jest nawet boisko piłkarskie, ale w tej chwili nie ma się go jak pozbyć, bo ono jest w samym środku działki.

Braun nie chce jeszcze podawać kwoty inwestycji.

W ciągu ostatnich czterech lat budżet TVP zmalał o ponad 500 mln zł, czyli o prawie 30 proc. Nadawca sprzedaje nieruchomości w całym kraju, w tym niewykorzystywane budynki, który nie tylko nie przynoszą zysków, ale wręcz generują straty.

Pieniądze na rozbudowę siedziby przy Woronicza mają pochodzić m.in. ze sprzedaży budynku przy pl. Powstańców Warszawy. TVP planuje rozpisać w taki przetarg, by po sfinalizowaniu transakcji i otrzymaniu zapłaty móc jeszcze przez jakiś czas korzystać z budynku.

- Chcemy to zrobić w ten sposób, żeby ogłosić przetarg, wybrać kupującego, z pewnym odroczeniem przekazania budynku, żeby pieniądze już można było przeznaczać na inwestycje - wyjaśnia Braun.

Przewiduje, że w przyszłym roku nie uda się jeszcze rozpocząć prac budowlanych na działce przy ul. Woronicza. Problemem jest m.in. skomplikowana technologia budowy 11-piętrowego budynku przeznaczonego do rozbiórki, co generuje dodatkowe koszty przy wyburzaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • najemca 2015-02-15 10:00:26
  a prawdę mówiąc znalazłem

  olx.pl/oferta/pomieszczenia-biurowe-ul-krolowej-korony-polskiej-24-nowe-zdjecia-CID3-ID8FZJR.html

  ten sam numer budynku blisko nie ma strefy płatnego parkowania

  do tego budynek jest piękny pod opieką konserwatora zabytków i nikt go nie zburzy ')
 • najemca 2015-02-15 09:48:38
  podobno idziemy na bruk bo nie przedłużają umów najmu a nowym najemcą oferuje się umowę na czas nieokreślony z zapisem szybkiego rozwiązania umowy. ja już szukam nowego biura. artykuł stary ale nadal aktualny

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA