PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Tysiące miejsc pracy dzięki strefie

  • Autor: PAP
  • 04 sty 2017 16:50

Tysiące miejsc pracy dzięki strefie Fot. Fotolia

Utworzenie niemal 1,5 tys. nowych miejsc pracy zadeklarowali przedsiębiorcy, którzy otrzymali w ubiegłym roku 24 zezwolenia na prowadzenie działalności w tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

REKLAMA

Jak powiedział PAP dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza strefą, Maciej Ślęzak, ubiegłoroczni inwestorzy zadeklarowali nakłady w wysokości ponad 1,7 mld zł.

"Te wszystkie dane pokazują, że 2016 r. to był dobry rok. Szczególnie, że pozyskaliśmy kilka dużych inwestycji. Należy tu wymienić przede wszystkim LG Energy, to jedna z największych inwestycji w kraju" - dodał Ślęzak.

Firma w podstrefie Wrocław-Kobierzyc będzie produkować baterie litowo-jonowe do akumulatorów stosowanych w pojazdach elektrycznych. W ramach inwestycji LG Energy utworzy ponad 700 nowych miejsc pracy i zainwestuje 1,3 mld zł.

W 2016 r. tarnobrzeska SSE powiększyła się o ok. 125 ha m.in. w Przemyślu i Gorzycach.

Zdaniem Ślęzaka, dzięki nowym terenom oferta strefy jest coraz bardziej konkurencyjna dla przedsiębiorców. "Zainteresowanie nowymi terenami jest bardzo duże. Już teraz mogę powiedzieć, że prowadzimy rozmowy nad 8 projektami o wartości ok. 550 mln zł. Sądzę, że więcej będzie można dodać za kilka miesięcy" - podkreślił dyr. tarnobrzeskiego oddziału ARP.

Pytany o plany na bieżący rok Ślęzak odpowiedział, że chciałby, aby w strefie pojawiła się podobna ilość inwestorów, jak w roku 2016. "Choć wiadomo, że to inwestorzy ostatecznie decydują, gdzie ulokują swój biznes" - zastrzegł.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE wydano ponad 320 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły w niej prawie 8,5 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 24 tys. nowych miejsc pracy. Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1868 ha. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA