PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Unia pomoże Łomży w przygotowaniu terenów pod nowe inwestycje

  • Autor: PAP
  • 17 maj 2012 09:14

15 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego trafi do Łomży na przygotowanie 5,2 ha terenów pod inwestycje. W Urzędzie Miejskim w Łomży podpisano w środę umowę na dofinansowanie tej inwestycji.

REKLAMA

Wartość całego przedsięwzięcia to ok. 24,3 mln zł.

Dzięki tym pieniądzom, władze Łomży przygotują niezbędną infrastrukturę na terenie ponad 5 hektarów pomiędzy ulicami Ciepłą, Wojska Polskiego i Meblową. Grunty przy Ciepłej (2,8 ha) wejdą do mającej powstać łomżyńskiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, pozostałe uzbrajane grunty mogłyby wejść do strefy w późniejszym etapie - poinformowała rzeczniczka prezydenta Łomży Anna Sobocińska.

Na 5-hektarowym terenie przy Ciepłej, Wojska Polskiego i Meblowej powstanie około 1,8 km dróg, 2,5 km sieci energetycznej, po ok. 2,1 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, 1,7 km sieci światłowodowej i 3 km kanalizacji deszczowej.

Po podpisaniu umowy na unijne dofinansowanie, w czerwcu miasto Łomża ogłosi przetarg na prace studyjno-koncepcyjne i dokumentację techniczną na przygotowanie tych terenów. Prace budowlane mają ruszyć w 2013 roku.

- To drugi etap tworzenia miejsc pod inwestycje w Łomży. Pierwszy obejmuje przygotowanie 5 ha działek położonych przy ul. Akademickiej, na które wcześniej Łomży przyznano 1,4 mln zł dotacji z RPO. Prace mają kosztować 1,9 mln zł. Po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę i po podpisaniu umowy na dofinansowanie, latem mają tam się zacząć prace przy uzbrojeniu - poinformowała Sobocińska.

Nie wszystkie uzbrajane przez łomżyński samorząd grunty wejdą do podstrefy. Podstrefa ma mieć łącznie ok 8 hektarów. Powstanie na gruntach przy Ciepłej (2,8 ha), Spokojnej (4 ha już uzbrojonych gruntów) oraz przy Akademickiej (nieco powyżej 1 ha).

Suwalska SSE powstała w 1996 r. Dotychczas w firmach, które działają w strefie, powstało 5,7 tys. miejsc pracy w 66 zakładach. Wartość poniesionych przez przedsiębiorców inwestycji to blisko 1,7 mld zł. Wydano ok. 170 zezwoleń na prowadzenie działalności.

SSSE to sześć podstref: Suwałki, Grajewo, Białystok (Podlaskie), Ełk i Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) oraz Małkinia Górna (Mazowieckie). Łomżyńska podstrefa ma być siódmą. Wniosek o jej powołanie ma wkrótce trafić do Ministerstwa Gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA