PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vantage Development sprzedaje nieruchomość we Wrocławiu

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 sie 2016 13:13

Vantage Development sprzedaje nieruchomość we Wrocławiu fot. Fotolia

IPD Południe - spółka zależna Vantage Development zawarła przedwstępną umowę sprzedaży działki we Wrocławiu za cenę 10,8 mln zł netto. Działka przy ulicy Fabrycznej 6-8 jest przeznaczona pod inwestycję komercyjną.

REKLAMA

- Sprzedaż posiadanej przez nas działki (wraz z przygotowanym planem budowlanym i pozwoleniem na budowę) była konsekwencją podjętej decyzji strategicznej. Dotyczy ona skupienia się w odniesieniu do inwestycji komercyjnych przede wszystkim na realizacji projektu Promenady Business Park. Wybudowaliśmy tam 30 tys. mkw powierzchni biurowej, w planach jest realizacja kolejnych biurowców. Zdecydowaliśmy zatem, że nie będziemy konkurować sami ze sobą. Chcemy w maksymalnym stopniu skupić się na naszym flagowym projekcie biurowym - mówi dyrektor ds. rozwoju Vantage Development Henryk Wojciechowski.

Uumowa sprzedaży zawarta zostanie w terminie do 31 grudnia 2016 roku, z opcją wydłużenia tego terminu o 3 miesiące w określonych w umowie przedwstępnej okolicznościach.

- Decyzja o sprzedaży działki przy ulicy Fabrycznej była związana także z koniecznością efektywniejszego wykorzystania zamrożonego kapitału. Jesteśmy w procesie poszukiwania gruntów pod kolejne inwestycje przede wszystkim w Warszawie, których ewentualnych zakup chcemy w części sfinansować właśnie z tych środków - wyjaśnia Henryk Wojciechowski.

Vantage Development koncentruje się obecnie na budownictwie mieszkaniowym. W I półroczu 2016 roku spółka sprzedała 430 lokali, do końca roku planuje wprowadzić do oferty kolejnych 430, a także przekazać klientom ponad 400. Jak informuje spółka, głównym jej celem na kolejne kwartały jest dalsza dywersyfikacja terytorialna (zwiększanie zasobów banku ziemi przede wszystkim w Warszawie) optymalizacja kosztów oraz utrzymanie wysokiej dynamiki sprzedaży i komercjalizacji obiektów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA