PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W 2012 roku w Tarnobrzeskiej SSE wydano 14 zezwoleń

  • Autor: PAP
  • 24 sty 2013 09:13

W Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan wydano w ub.r. 14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Inwestorzy zadeklarowali nakłady w wysokości ponad 232 mln zł i utworzenie prawie 240 miejsc pracy.

REKLAMA

"To nie był zły rok dla strefy. W 2012 r. wydaliśmy podobną ilość zezwoleń, jak w latach ubiegłych, czyli trzymamy pewien poziom" - powiedział w rozmowie z PAP Marek Indyk, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza TSSE.

Dodał, że spośród 14 zezwoleń aż 5 otrzymały firmy już działające w strefie, które realizują w niej nowe projekty lub rozbudowują fabryki. "To pokazuje, że nasi inwestorzy nie przejadają zysków, tylko przeznaczają je na reinwestycje. A to bardzo ważne, szczególnie teraz, kiedy coraz bardziej odczuwalny będzie kryzys" - powiedział Indyk.

Wśród najważniejszych wydarzeń dla tarnobrzeskiej strefy w ub. roku wymienił otwarcie fabryki szyb samochodowych Pilkingtona, która powstała kosztem 450 mln zł. "Wymienić należy również m.in. rozpoczęcie budowy fabryki broni przez Łucznika w naszej podstrefie w Radomiu. Ta inwestycja warta jest ok. 50 mln zł" - zaznaczył Indyk.

Jego zdaniem w obecnym roku liczba zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie powinna wynieść między 15 a 20.

"Sądzę, że jednym z czynników, które mogą wpłynąć na mniejszą chęć inwestorów do lokowania swojego biznesu na terenie strefy jest niepewność, jak długa będą one funkcjonowały. Wciąż nie ma decyzji rządu w tej sprawie" - dodał.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami Specjalne Strefy Ekonomiczne mają istnieć tylko do roku 2020. W Polsce jest 14 SSE.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park powstała w 1997 r.; wydała dotychczas ponad 230 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 7,3 mld zł. Dzięki strefie powstało ok. 20,6 tys. nowych miejsc pracy. Strefa ma powierzchnię ponad 1,6 tys. ha i zlokalizowana jest w 20 podstrefach w sześciu województwach.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA