PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Łodzi protestują przeciwko przejęciu terenów spółki Enkev przez miasto

  • Autor: PAP
  • 22 cze 2015 17:20

Ok. 150 związkowców z firmy Enkev protestowało w poniedziałek przed Urzędem Miasta Łodzi przeciwko warunkom wywłaszczenia ich firmy z działki, na której magistrat planuje budowę ul. Nowotargowej.

REKLAMA

Teren pod budowę ulicy Nowotargowej - położony przy powstającym dworcu kolejowym Łódź Fabryczna - został przejęty przez miasto na początku czerwca. Przejęcie poprzedzone było kilkuletnim sporem z firmą Enkev. Za przejęty teren firma ma otrzymać odszkodowanie, którego wysokość określi rzeczoznawca.

- Jesteśmy obecnie na etapie przygotowania się do przenoszenia produkcji w nowe miejsce, co będzie trwać kilka miesięcy. Od początku informowaliśmy, że w czasie przejściowym musimy kontynuować produkcję w dotychczasowych lokalizacjach - na ul. Wodnej i Targowej. Kiedy została wydana decyzja wywłaszczeniowa, podporządkowaliśmy się, bo takie jest prawo. Wydaliśmy działkę miastu, które jednak nie dało nam czasu, żeby zabrać nasze maszyny. One są teraz jakby +aresztowane+. A my mamy zamówienia, których nie jesteśmy w stanie wykonać - powiedział PAP prezes zarządu Enkev Polska Czesław Grochulski.

W wyniku wywłaszczenia pod budowę ul. Nowotargowej wyodrębniono działkę, na której Enkev ma zamiar kontynuować działalność. "Tymczasem miasto poinformowało nas, że po przebudowie drogi nie będzie na tej działce dostępu do mediów: energii elektrycznej, wody, ogrzewania itp." - zaznaczył Grochulski.

Enkev to spółka holenderska z branży włókienniczej, zatrudniająca w Łodzi ok. 200 osób. "Nie dano nam czasu na wyniesienie maszyn, nie jesteśmy w stanie realizować produkcji, czujemy, że nasze miejsca pracy są zagrożone" - dodał przewodniczący Związku Zawodowego Enkev Bogusław Gabara. "Nie jesteśmy przeciwni budowie Dworca Fabrycznego i innym inwestycjom. Wprost przeciwnie - uważamy, że to szansa dla miasta. Tylko czy w imię tego duży może zniszczyć małego?" - pytał.

Wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak zaznaczył, że współczuje związkowcom, jednak sytuacja związana z planami budowy ul. Nowotargowej znana jest spółce od ośmiu lat. "Enkev oprotestował wszelkie możliwe decyzje, jakie były wydane do tej pory. Chcemy jak najszybciej wydąć grunt inwestorowi - firmie Torpol - więc realizujemy to, do czego się zobowiązaliśmy" - powiedział.

Wiceprezydent dodał, że należące do miasta media na działce zajmowanej przez Enkev nie zostaną odłączone. "Wszystko, co leży po stronie miasta nie zostanie odcięte, natomiast nie mam pojęcia, jak wyglądają instalacje wewnętrzne na terenie firmy i to już jest ich problem" - podkreślił.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA