PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Łomży powstanie podstrefa Suwalskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 17 gru 2013 16:51

Ponad 7,6 ha powierzchni będzie miała podstrefa w Łomży (Podlaskie) Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE). Decyzję w tej sprawie podjął we wtorek rząd.

REKLAMA

Rząd, który zmienił dotychczasowe granice suwalskiej strefy, zdecydował również, że wejdzie do niej 22,9 ha gruntów w Ełku (Warmińsko-Mazurskie) w tamtejszym parku naukowo-technologicznym, co powiększy ełcką podstrefę. O ponad 2,2 ha powiększy się również podstrefa w Suwałkach.
Po zmianach Suwalska SSE powiększy się łącznie o ponad 32,8 ha i będzie miała łączną powierzchnię ponad 375,6 ha - podano w komunikacie po obradach rządu.

Łomżyńska podstrefa będzie się składać z dwóch kompleksów gruntów. Pierwszy ma powierzchnię blisko 2,5 ha. Znajduje się w pobliżu ul. Ciepłej i łomżyńskiej ciepłowni, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 61 Warszawa - Augustów. Grunty są już przygotowane pod inwestycje. "Ewentualna budowa sieci gazowej lub ciepłowniczej zależy tylko od zapotrzebowania inwestujących na tych terenach firm" - podkreśla w przesłanym PAP komunikacie rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska.

Drugi kompleks o powierzchni ok. 5,2 ha znajduje się u zbiegu ulic Spokojnej i Akademickiej. Działki są położone niedaleko drogi wojewódzkiej Łomża - Ostrów Mazowiecka. Grunt jest już również uzbrojony.

"Łomża czekała na tę decyzję wiele lat (...) Strefa jest szansą na rozwój miasta" - podkreśla cytowany w komunikacie SSSE prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Dodaje, że są w kraju przykłady świadczące o tym, że utworzenie strefy ekonomicznej "potrafi bardzo pobudzić lokalną gospodarkę". "Najważniejsze dla Łomży są miejsca pracy, które mogą tam powstać (...) Mamy propozycje dla biznesu i zapraszamy przedsiębiorców do współpracy" - dodaje Czerniawski.

Sokólska poinformowała, że w łomżyńskiej podstrefie może powstać minimum 200 nowych miejsc pracy. Dodała, że inwestowaniem jest tam zainteresowana "duża firma z branży IT", która wstępnie chce zatrudnić 100 osób.

Nowe grunty w Suwałkach będą przeznaczone pod inwestycje przemysłowe, składy i budownictwo niemieszkaniowe. Według szacunków może tam powstać ok. 38 nowych miejsc pracy przy nakładach rzędu 11,3 mln zł.

Nowe tereny włączone do podstrefy w Ełku są natomiast przeznaczone wyłącznie pod inwestycje innowacyjne. Można tam lokować produkcję czy usługi. "Na terenie włączanym do strefy znajdują się budynki z przeznaczeniem na Centrum Logistyczno-Usługowe, Inkubator Przedsiębiorczości, Inkubator Technologiczny, Centrum Badawczo-Rozwojowe" - podano w komunikacie po obradach rządu. Może tam powstać ok. 390 nowych miejsc pracy, a nakłady mogą wynieść blisko 116,3 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA