PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W marcu decyzja o przyszłości SSE w Częstochowie

  • Autor: PAP
  • 11 lut 2014 17:50

Rząd ma zdecydować do połowy marca ws. włączenia do specjalnych stref ekonomicznych nowych terenów w Częstochowie - wynika z zapowiedzi wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, przekazanej przez biuro prasowe częstochowskiego magistratu.

REKLAMA

Piechociński we wtorek rozmawiał z prezydentem Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem. "To już finisz prac nad wnioskami o rozszerzenie stref o tereny w Częstochowie () Sprawa strefy mieleckiej wejdzie pod obrady rządu na początku marca, a katowickiej - do 15 marca" - mówił wicepremier cytowany przez służby częstochowskiego urzędu miasta.

Do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec włączone mają być w Częstochowie dawne pohutnicze tereny w rejonie ulic Korfantego i Koksowej, którymi zarządza państwowa spółka Operator ARP (blisko 39 ha). Działająca już w mieście Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma natomiast zostać powiększona o ok. 37 ha - przy ul. Leśnej (w pobliżu planowanej autostrady A1) oraz ul. Kusięckiej (w pobliżu zakładu TRW).

Piechociński zapowiedział też we wtorek, że Częstochowa będzie jednym z trzech ośrodków w Polsce, w którego specjalnych strefach będą mogły lokować się firmy z tzw. sektora BPO (Business Process Offshoring, czyli świadczenie usług biznesowych przez firmy zewnętrzne). Władze miasta przygotowują się właśnie do opracowania "mapy drogowej" dla tworzenia oferty skierowanej do inwestorów z tego sektora.

Prezydent Częstochowy prosił wicepremiera, by wsparł pomysł włączenia Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie do europejskiej sieci wsparcia i usług doradczych dla firm - Enterprise Europe Network. Ta powołana w 2008 r. sieć oferuje sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw usługi, mające pomóc w rozwoju ich potencjału i zdolności innowacyjnych. Jest także pośrednikiem umożliwiającym instytucjom UE pełniejszą orientację w potrzebach MSP.

Obecnie w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i w Ameryce działa blisko 600 ośrodków Enterprise Europe Network, w tym w Polsce - ok. 30 ośrodków, zgrupowanych w czterech konsorcjach. Działalność ośrodków finansowana jest przez UE oraz budżet państwa.

Różne zabiegi na rzecz tworzenia preferencyjnych warunków dla potencjalnych inwestorów to część działań władz Częstochowy m.in. w związku z sytuacją ISD Huty Częstochowa. Firma w ub. roku zredukowała zatrudnienie o ok. 1,5 tys. pracowników, co było efektem tego, co dzieje się na światowym rynku stali.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA