PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Radomiu powstanie hala przemysłowa

  • Autor: PAP
  • 27 mar 2018 17:25

W Radomiu powstanie hala przemysłowa Fot. Shutterstock

Halę przemysłową wybuduje do połowy 2019 r. w Radomiu Agencja Rozwoju Przemysłu. Będą z niej mogli skorzystać potencjalni inwestorzy, którzy zdecydują się na działalność w tym mieście. Wartość inwestycji to 25 mln zł.

REKLAMA

Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Radomiu prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński rozstrzygnięto przetarg na budowę wielofunkcyjnej hali przemysłowej. Inwestycja ma być zrealizowana do czerwca 2019 r. , w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawcą projektu i robót budowlanych jest spółka Rosa-Bud we współpracy z firmą Polinvest.

Chludziński podkreślił, że ARP stara się udostępniać przedsiębiorcom tereny w zarządzanych przez siebie specjalnych strefach ekonomicznych. "Dostrzegliśmy niewykorzystany potencjał Radomia i szczególne potrzeby przedsiębiorców, wynikające z braku odpowiedniej zabudowy pod inwestycje" - zaznaczył prezes Agencji. Stąd decyzja o budowie hali, w której zatrudnienie może znaleźć nawet 200 osób.

Według Chludzińskiego, Radom jest miastem z dużym potencjałem inwestycyjnym i z coraz lepszym układem komunikacyjnym - drogowym i kolejowym, łączącym je z resztą kraju. "Niezwykle istotny jest też dostęp do rynku pracy, do pracowników, którzy są w stanie szybko podjąć pracę - co dla inwestorów jest w tej chwili kluczowe" - zaznaczył prezes ARP.

Jak podkreślił obecny na konferencji prasowej szef Gabinetu Politycznego Premiera Marek Suski poszukiwanie przez ARP możliwości rozwoju terenów inwestycyjnych, rozszerzanie strefy ekonomicznej, stanowi zachętę dla inwestorów i jest wyjściem naprzeciw potrzebom Radomia, gdzie nadal wiele osób pozostaje bez pracy.

Hala powstanie na Wośnikach, przy ulicy Kieleckiej (niedaleko wjazdu do miasta od strony Kielc), na terenie znajdującym się w obrębie podstrefy Radom TSSE Euro-Park Wisłosan.

Obiekt ma mieć powierzchnię ponad 11 tys. m kw. Plany zakładają też utworzenie trzech niezależnych segmentów z oddzielnymi instalacjami sanitarnymi i biurowymi. Dzięki takiemu podziałowi możliwe będzie samodzielne zagospodarowanie każdej z wydzielonych części, co pozwoli optymalnie wykorzystać przestrzeń i dostosować ją do zróżnicowanych oczekiwań przedsiębiorców. Największy segment pomieści 100 pracowników, dwa pozostałe po 50. Do dyspozycji wynajmujących będzie także parking na 250 miejsc.

Z badań ARP wynika, że w Radomiu potrzeba także nowoczesnych przestrzeni biurowych. Dlatego w tym roku ma być opracowana koncepcja adaptacji dawnych obiektów Fabryki Broni "Łucznik", którymi zarządza ARP, i stworzenia na ich bazie nowoczesnego centrum biurowo-usługowego.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA