PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wałbrzyska SSE ma dodatkowe tereny pod inwestycje

  • Autor: PAP
  • 13 sty 2014 12:30

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WSSE) została powiększona o osiem hektarów przeznaczonych pod inwestycje, w okolicach miejscowości Jaszkowa Dolna. Na terenach tych powstanie hala przeznaczona pod wynajem - informuje PAP.

REKLAMA

Jak poinformował w poniedziałek w komunikacie Invest-Park, spółka zarządzająca WSSE, teren w Jaszkowej Dolnej przeznaczony jest pod budowę obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz obiektów handlowych.

Według Grażyny Cal, kierownik zamiejscowego biura WSSE w Kłodzku, Invest-Park planuje budowę czterech hal pod wynajem, z których jedna powstanie na terenie w okolicach Jaszkowej Dolnej. "Hala, przeznaczona dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw będzie miała powierzchnię 2,5 tys. metrów kwadratowych, powstanie też budynek administracyjny. Pod dzierżawę oddamy łącznie pięć modułów po 500 metrów powierzchni produkcyjnej każdy" - powiedziała Cal.

WSSE jest największą strefą ekonomiczną w Polsce. Po pozyskaniu terenów w okolicach Jaszkowej Dolnej, obejmuje niemal 2213 hektarów. Inwestorzy do zagospodarowania mają jeszcze 860 hektarów. "Zachętą dla przedsiębiorstw jest nie tylko pomoc publiczna w formie zwolnienia podatkowego, ale także dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, grunty z pełną infrastrukturą techniczną i mediami, krótkie i przejrzyste procedury ubiegania się o zezwolenia na prowadzenie działalności w specjalnej strefie, a także fachowa opieka na każdym etapie inwestycji" - wyjaśniła cytowana w komunikacie prezes Invest-Parku Barbara Kaśnikowska.

Jednym z celów Invest-Parku w 2014 r. jest powiększenie WSSE do 2415 hektarów. WSSE działa w 41 miejscowościach w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i lubuskim. Do tej pory przedsiębiorcy działający na terenie strefy zainwestowali łącznie 16 mld zł, dając zatrudnienie 36 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA