PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawa na drugim miejscu wśród miast najbardziej atrakcyjnych dla inwestycji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 mar 2012 11:39

CBRE ogłosiła wyniki swojego najnowszego badania opinii inwestorów, w którym Warszawa zajęła drugie miejsce wśród miast najbardziej atrakcyjnych dla inwestycji na europejskim rynku nieruchomości.

REKLAMA

Bezapelacyjnym liderem wśród typowanych miast okazał się Londyn, który aż 37 proc. badanych inwestorów wskazało jako najlepszą w Europie lokalizację inwestycji w nieruchomości w 2012 r. Drugim najchętniej wybieranym miastem była Warszawa (12 proc. wskazań), co stanowi odzwierciedlenie dobrej kondycji gospodarczej Polski. Na trzecim miejscu uplasował się Paryż (9 proc.), gdzie i w ubiegłym roku widoczna była wysoka aktywność inwestycyjna, a kolejne miejsca zajęły miasta niemieckie: Monachium (8 proc.) i Berlin (7 proc.).

- Awans Warszawy do grona miast cieszących się największym zainteresowaniem inwestorów na europejskim rynku nieruchomości wiąże się z zasłużonym wizerunkiem Polski jako kraju o silnych fundamentach gospodarczych, odpornego na turbulencje rynków światowych i europejskich. Drugie miejsce naszej stolicy za Londynem, a przed Paryżem, Monachium i Berlinem, daje podstawy do optymizmu deweloperom i inwestorom zaangażowanym obecnie na naszym rynku, jak i tym, którzy planują wejście do Polski - powiedział Colin Waddell, dyrektor zarządzający CBRE w Polsce.

Biorąc pod uwagę kraje lub całe regiony, najbardziej atrakcyjnym rynkiem w Europie dla inwestycji w nieruchomości jest obecnie Wielka Brytania, wskazana przez niemal jedną trzecią (31 proc.) inwestorów.

Raport CBRE powstał na podstawie wyników „Badania intencji inwestorów na rynku nieruchomości w roku 2012", przeprowadzonego przez CBRE w lutym br. W badaniu wzięło udział ponad 340 uczestników reprezentujących szeroko rozumiany rynek inwestycyjny nieruchomości.

 Raport daje całościowy obraz zainteresowania międzynarodowym rynkiem nieruchomości i pozwala prognozować aktywność zakupową w bieżącym roku. Badanie dotyczyło również wpływu dostępności finansowania oraz kryzysu w strefie euro na aktywność inwestycyjną, a także opinii inwestorów na temat potencjalnych zagrożeń dla ożywienia na rynku nieruchomości.

Raport został dziś opublikowany na dorocznych targach nieruchomości MIPIM 2012 odbywających się w Cannes we Francji.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA