PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawskie nieruchomości na targach inwestycyjnych w Cannes

  • Autor: PAP
  • 10 mar 2017 12:40

Warszawskie nieruchomości na targach inwestycyjnych w Cannes Warszawa

Na międzynarodowych targach inwestycyjnych MIPIM 2017 w Cannes w dniach 14-17 marca Warszawa przedstawi ofertę 11 nieruchomości m.in. w Śródmieściu i na Pradze. Warszawa to miasto wiodące na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej - mówi wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

REKLAMA

Stołeczny Ratusz podkreśla, że Warszawa regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach, podczas których prezentuje się jako "miasto o dużej dynamice rozwoju i z dużym potencjałem inwestycyjnym". Hasło przyświecające temu wydarzeniu to "Grow with Warsaw".

"Targi nieruchomości służą przede wszystkim zwróceniu uwagi na rynek, jakim jest Warszawa, a nie dobijaniu transakcji. Pokazuje się siłę rynku i promuje się samą markę, jaką jest samo miasto" - powiedział w piątek dziennikarzom wiceprezydent stolicy Michał Olszewski. "Warszawa wiezie do Cannes Warszawę. Wieziemy miasto, które jest miastem wiodącym na rynku nieruchomości, jeśli chodzi o Europę Środkową- Wschodnią" - dodał Olszewski.

Jak mówił stolica w ciągu ostatniego roku "urosła" o 16 tys. mieszkań i o prawie 500 tys. m2 powierzchni biurowej. "To dużo" - zaznaczył wiceprezydent. Zwrócił uwagę, że warszawski rynek biurowy osiągnął ponad 5 mln m2. "Pokazuje to siłę samej Warszawy. My tak naprawdę jesteśmy często tym liderem, który często ciągnie wózek związany z nieruchomościami w naszym kraju" - podkreślił wiceprezydent stolicy.

Tegoroczna oferta miasta na targach w Cannes zawiera 11 nieruchomości, w tym dwie w Śródmieściu, po dwie na Pradze-Południe, Pradze-Północ, na Mokotowie, Pradze-Północ i jedną na Bemowie, Woli oraz na Bielanach.

Działki znajdujące się w targowej ofercie miasta mają głównie przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową, w tym mieszkaniową z usługami oraz z garażami podziemnymi. Na terenie przy ul. Emilii Plater 29, 31 planowana jest budowa wysokościowego Centrum Biurowo-Usługowego "Porta Varsovia" z garażem podziemnym. Działki na Mokotowie, na Woli oraz przy ul. Grochowskiej na Pradze Południe przeznaczone są na usługi ponadlokalne i lokalne.

W tym roku wraz z miastem, na warszawskim stoisku swoje oferty zaprezentuje również 10 firm.

Podobnie jak przy poprzednich edycjach targów, pojawią się gadżety stworzone przez lokalnych przedsiębiorców. W tym roku na warszawskim stoisku pojawią się: skarpetki i notesy magnetyczne z Pałacem Kultury i Nauki, czekoladki oraz miód pszczeli z warszawskich uli. Na stoisku będzie również dostępna gra Wiedźmin.

Podczas targów miasto będzie również prezentować lokalny potencjał kreatywny. W tym roku na warszawskim stoisku pojawi się startup BuyMoveRent, którego celem jest promocja potencjału gospodarczego stolicy oraz zbudowanie zintegrowanej platformy zapewniającej kompleksową promocję i wsparcie sprzedaży polskich inwestycji deweloperskich na dedykowanych rynkach wschodnich.

Targi MIPIM w Cannes odbędą się w dniach 14-17 marca. Temat przewodni tegorocznej imprezy to "New deal for Real Estate", będą poświęcone wyzwaniom geopolitycznym, gospodarczym i społecznym, jakie stoją przed branża nieruchomości w najbliższych latach.

Poza Warszawą zaprezentować się mają m.in. Wrocław oraz Łódź.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA