PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wicepremier Piechociński otworzył tereny inwestycyjne w Połańcu

  • Autor: PAP
  • 05 lip 2013 18:37

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński wziął udział w otwarciu nowych terenów inwestycyjnych w gminie Połaniec (Świętokrzyskie). Kompleksowe przygotowanie na ten cel 47. ha kosztowało ponad 21 mln zł, informuje PAP.

REKLAMA

- Spodziewam się, że te tereny znajdą bardzo szybko nowych inwestorów - powiedział Piechociński. Przypomniał, że w pobliżu znajduje się ważny zakład nowoczesnej energetyki - Elektrownia Połaniec oraz budowa mostu, który jesienią 2014 roku ma połączyć województwa świętokrzyskie i podkarpackie.

Jak podaje PAP, obszar inwestycyjny "C" znajduje się na terenie sołectwa Brzozowa, ok. 2 km od Połańca i sąsiaduje z drogą krajową nr 79 Kraków-Sandomierz. Całkowita wartość projektu to 21,1 mln zł. Inwestycja w 60 proc. została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (12,6 mln zł).

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, poinformowało, że główne prace inwestycyjne w tym miejscu zostały zakończone w ubiegłym roku. W tym roku wykonywane są prace dodatkowe, m.in. budowa lądowiska.

To nie pierwsza tego typu inwestycja w gminie Połaniec. W ostatnich latach przygotowano m.in. obszary inwestycyjne "A" zajmujące 2,2 ha - za 3,7 mln zł, oraz "B" o powierzchni ok. 6 ha - koszt projektu 4,2 mln zł. W 2012 roku gmina znalazła się w "złotej 16" organizowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych konkursu "Grunt na medal", czytamy w serwisie PAP.

Położony w południowo wschodniej części województwa świętokrzyskiego Połaniec ma ok. 8,4 tys. mieszkańców. Cała gmina liczy nieco ponad 12 tys. mieszkańców. 67 proc. z nich zatrudnia przemysł, głównie energetyczny - Elektrownia Połaniec i powstałe z niej spółki. W ewidencji działalności gospodarczej gminy figuruje ok. 600 podmiotów, z których większość to mikro- i małe przedsiębiorstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA