PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Większa oferta Suwalskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 04 sie 2015 16:46

6 mln zł zainwestuje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firma Lainer z Suwałk, która zbuduje tam zakład produkcji chemii budowlanej. Inwestor chce skorzystać z dostępności surowców mineralnych i liczy na wykwalifikowane kadry.

REKLAMA

To trzecia w tym roku firma, która uzyskała zezwolenie na działalność w Suwalskiej SSE - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka strefy Ewa Sokólska. Dodała, że inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Najpierw powstanie hala produkcyjna wraz z budynkiem administracyjnym, o powierzchni ok. 1,3 tys. metrów kw. Kolejnym etapem będzie zakup maszyn.

Według warunków zezwolenia, firma ma uruchomić działalność do połowy 2018 roku, ale już deklaruje, że zrobi to wcześniej. "Czynnikiem decydującym o lokalizacji inwestycji w podstrefie Suwałki była dostępność surowców mineralnych oraz możliwość pozyskania wykwalifikowanej kadry" - powiedział prezes Suwalskiej SSE Robert Żyliński.

Zwrócił uwagę, że - zgodnie z nowymi wytycznymi Komisji Europejskiej - w zakresie pomocy na lata 2014-2020 obowiązują nowe, maksymalne poziomy unijnego wsparcia. "Dla większości regionów Polski są one niższe niż dotychczas, średnio o 15 punktów procentowych. W województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim poziom nie został zmieniony i jest najkorzystniejszy w Polsce" - dodał.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna to obecnie 375,6 h w siedmiu podstrefach w północno-wschodniej Polsce: Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża (woj. podlaskie), Ełk i Gołdap (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Małkinia Górna w woj. mazowieckim.

Od jej powstania we wrześniu 1996 roku wydanych zostało 209 zezwoleń na działalność w tej strefie.

Na koniec 2014 r. w Suwalskiej SSE działało 91 firm, które zatrudniają 6,5 tys. osób. Podmioty te zainwestowały dotąd ponad 2,1 mld zł.

Strefa czeka na znaczne rozszerzenie. Od listopada 2014 r. w ministerstwie gospodarki jest wniosek o jej powiększenie o prawie 250 ha. Ma powstać osiem nowych podstref w województwie podlaskim: w Szczuczynie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Czyżewie, Hajnówce, Narewce, Nowogrodzie i Sejnach. Trzy obecne podstrefy: Białystok, Suwałki i Grajewo mają się powiększyć.

O poszerzenie zabiegają samorządy, które - dzięki unijnym dotacjom - przygotowały tereny dla inwestorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA