PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Większa strefa, więcej inwestorów

  • Autor: PAP
  • 26 sty 2017 16:12

Większa strefa, więcej inwestorów Fotolia

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została powiększona decyzją premier Beaty Szydło o prawie 270 ha i obejmuje blisko 2,3 tys. ha – poinformowała w czwartek na konferencji prasowej w Gorzowie Wlkp. wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

REKLAMA

Poszerzenie strefy dotyczy kilkunastu gmin z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

- Mamy nadzieję, że dzięki temu rozszerzeniu pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy ponad 300 nowych miejsc pracy, a pierwsze inwestycje zaczną się w ciągu najbliższych kilku tygodni - mówiła Emilewicz.

Dodała, że największą z inwestycji w najnowszych lokalizacjach będzie budowa fabryki w Pile przez koncern branży elektronicznej Flex; w ciągu kilku lat pracę ma znaleźć tam około 3 tys. osób.

- Akcentujemy mocno naszą obecność w Wielkopolsce. Firma Flex, która zamierza wybudować swój zakład w Pile, będzie miała tą możliwość. To objęcie strefą ekonomiczną, właśnie ze szczególnym uwzględnieniem tej firmy, było procedowanie wręcz ekspresowo - powiedział prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (K-SSSE) Krzysztof Kielec.

Kielec mówił, że rozszerzenie strefy jest bardzo duże, a do tego obejmuje kluczowe miejsca pod kątem zainteresowania inwestorów. Na większość z tych terenów mamy już zainteresowanych - podkreślił prezes.

Do rozszerzenia Strefy dochodzi po raz drugi w ciągu ostatnich miesięcy. Pod koniec grudnia zeszłego roku powiększono ją o 68 ha.

- 2016 r. zakończył się znakomitym bilansem dla stref ekonomicznych w Polsce w ogóle. Poszerzenie dotyczyło niemal wszystkich 16 stref, jakie są na terenie Polski, a inwestycje, które będą realizowane na terenie tych stref, to rzeczywiście inwestycje w bardzo skomplikowane, złożone sektory - powiedziała Emilewicz. Podkreśliła, że specjalne strefy ekonomiczne są ważnym elementem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i mają stać się osią nowej polityki inwestycyjnej.

- Chcemy, aby aktywnością podstawową tych spółek nie była tylko i wyłącznie sprzedaż gruntów, jak to często w ostatnich latach bywało. To ma być rzeczywiście aktywna rola wsparcia dla lokowania się na terenie strefy atrakcyjnych z punktu widzenia rozwoju Polski inwestycji, ale też wsparcie tych inwestorów, którzy są na terenie stref - mówiła Emilewicz. Przypomniała, że w skali kraju w większości są to mali i średni polscy przedsiębiorcy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA