PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wielka wyprzedaż nieruchomości w Polimeksie-Mostostalu

  • wnp.pl
  • 06 mar 2013 11:24

Wielka wyprzedaż nieruchomości w Polimeksie-Mostostalu

Polimex-Mostostal wystawił na sprzedaż ok. 50 nieruchomości, w tym jedną ze swoich siedzib. Chodzi o budynek biurowy w centrum Warszawy przy ul. Czackiego (dawny Teatr Kwadrat) o powierzchni użytkowej ok 4,5 tys. mkw.

REKLAMA

W Warszawie spółka chce też sprzedać m.in. budynek biurowy na Powiślu przy ul. Elektrycznej o powierzchni użytkowej ok. 2 tys. mkw., a także nieruchomość przy ul. Górczewskiej na Bemowie o powierzchni około 7,8 ha, na której znajduje się m.in. obiekt handlowy Tesco.

Wśród istotniejszych nieruchomości, wystawionych na sprzedaż przez Polimex, znajdują się również tereny inwestycyjne pod zabudowę usługową i mieszkaniową w południowej części Katowic o łącznej powierzchni ponad 5 ha, a także w Krakowie o łącznej powierzchni ok. 4,5 ha.

Polimex do tej pory podpisał umowy sprzedaży aktywów na kwotę ok. 200 mln zł. Do końca 2015 r. - zgodnie z umową restrukturyzacyjną - wpływy z tego tytułu mają sięgnąć 600 mln zł.

- Zakładamy, że wpływy z dezinwestycji będą powiększone o kwotę ok. 150 milionów zł z tytułu zaplanowanych, nowych emisji akcji, w tym ok. 50 mln zł przyniesie emisja publiczna oraz nieco ponad 100 mln zł emisja warrantów subskrypcyjnych - poinformował Przemysław Milczarek, dyrektor operacyjny Polimeksu.

W połowie lutego, w ramach procesu restrukturyzacji Polimex zawarł z Mars Finance 1, spółką zależną od Agencji Rozwoju Przemysłu, warunkową umowę sprzedaży nieruchomości w Gdyni.

Ustalona w umowie cena za nieruchomości wynosi 43,33 mln zł, przy czym do 14 lutego Polimex otrzymał tytułem zaliczki oraz dodatkowej zaliczki 26,61 mln zł.

Pozostałą cześć Polimex ma otrzymać w terminie 3 dni roboczych od dnia zawarcia umowy rozporządzającej - przenoszącej na kupującego własność nieruchomości.

Wstępne umowy z funduszami należącymi do ARP Polimex podpisał pod koniec października 2012 r. Umowy z Mars FIZ, pośrednio zależnym od Agencji Rozwoju Przemysłu, dotyczyły sprzedaży Sefako oraz Energomontażu, a umowa z Mars Finance 1, również zależnym od ARP, nieruchomości w Gdyni. Łączna wartość sprzedawanych aktywów to blisko 162 mln zł.

Więcej: Wielka wyprzedaż w Polimeksie-Mostostalu


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA