PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wielka wyprzedaż nieruchomości w Polimeksie-Mostostalu

  • wnp.pl
  • 06 mar 2013 11:24

Wielka wyprzedaż nieruchomości w Polimeksie-Mostostalu

Polimex-Mostostal wystawił na sprzedaż ok. 50 nieruchomości, w tym jedną ze swoich siedzib. Chodzi o budynek biurowy w centrum Warszawy przy ul. Czackiego (dawny Teatr Kwadrat) o powierzchni użytkowej ok 4,5 tys. mkw.

REKLAMA

W Warszawie spółka chce też sprzedać m.in. budynek biurowy na Powiślu przy ul. Elektrycznej o powierzchni użytkowej ok. 2 tys. mkw., a także nieruchomość przy ul. Górczewskiej na Bemowie o powierzchni około 7,8 ha, na której znajduje się m.in. obiekt handlowy Tesco.

Wśród istotniejszych nieruchomości, wystawionych na sprzedaż przez Polimex, znajdują się również tereny inwestycyjne pod zabudowę usługową i mieszkaniową w południowej części Katowic o łącznej powierzchni ponad 5 ha, a także w Krakowie o łącznej powierzchni ok. 4,5 ha.

Polimex do tej pory podpisał umowy sprzedaży aktywów na kwotę ok. 200 mln zł. Do końca 2015 r. - zgodnie z umową restrukturyzacyjną - wpływy z tego tytułu mają sięgnąć 600 mln zł.

- Zakładamy, że wpływy z dezinwestycji będą powiększone o kwotę ok. 150 milionów zł z tytułu zaplanowanych, nowych emisji akcji, w tym ok. 50 mln zł przyniesie emisja publiczna oraz nieco ponad 100 mln zł emisja warrantów subskrypcyjnych - poinformował Przemysław Milczarek, dyrektor operacyjny Polimeksu.

W połowie lutego, w ramach procesu restrukturyzacji Polimex zawarł z Mars Finance 1, spółką zależną od Agencji Rozwoju Przemysłu, warunkową umowę sprzedaży nieruchomości w Gdyni.

Ustalona w umowie cena za nieruchomości wynosi 43,33 mln zł, przy czym do 14 lutego Polimex otrzymał tytułem zaliczki oraz dodatkowej zaliczki 26,61 mln zł.

Pozostałą cześć Polimex ma otrzymać w terminie 3 dni roboczych od dnia zawarcia umowy rozporządzającej - przenoszącej na kupującego własność nieruchomości.

Wstępne umowy z funduszami należącymi do ARP Polimex podpisał pod koniec października 2012 r. Umowy z Mars FIZ, pośrednio zależnym od Agencji Rozwoju Przemysłu, dotyczyły sprzedaży Sefako oraz Energomontażu, a umowa z Mars Finance 1, również zależnym od ARP, nieruchomości w Gdyni. Łączna wartość sprzedawanych aktywów to blisko 162 mln zł.

Więcej: Wielka wyprzedaż w Polimeksie-Mostostalu Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA