PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wkrótce nowa inwestycja w Ożarowie Mazowieckim

  • Autor: PAP
  • 06 kwi 2016 16:39

Wkrótce nowa inwestycja w Ożarowie Mazowieckim fot. Fotolia

Vigo System planuje w 2017 r. rozpocząć budowę nowego zakładu produkcyjnego na terenie Ożarowa Mazowieckiego.

REKLAMA

- Obecnie trwają analizy wykonalności i prace nad pozyskaniem finansowania. Pracujemy też nad projektowaniem i niebawem wystąpimy o decyzje administracyjne. Budowa nowego budynku rozpocznie się w 2017 r., a otwarcie planowane jest w drugiej połowie 2018 r. Do 2020 r. będzie trwało wyposażanie i stopniowe zwiększanie skali produkcji - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Łukasz Piekarski, członek zarządu spółki.

Łączne nakłady inwestycyjne związane z inwestycją w nowy zakład w Ożarowie Mazowieckim Vigo System szacuje na 55 mln zł, w tym 17,5 mln zł na budowę zakładu, 32,5 mln zł na wyposażenie i 5 mln zł pozostałych kosztów.

Nakłady inwestycyjne w 2016 r. są szacowane na 3,5 mln zł, w 2017 r. na 15,5 mln zł, a w 2018 r. na 36 mln zł. Z dotacji z UE miałoby pochodzić do 30 proc., z finansowania dłużnego min. 50 proc., pozostała kwota pochodziłaby ze środków własnych.

Dzięki inwestycji zarząd spółki planuje zwiększenie mocy produkcyjnych do ponad 100 tys. sztuk z obecnych około 5 tys. rocznie i znaczące obniżenie ceny detektorów.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA