PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wkrótce nowa inwestycja w Ożarowie Mazowieckim

  • Autor: PAP
  • 06 kwi 2016 16:39

Wkrótce nowa inwestycja w Ożarowie Mazowieckim fot. Fotolia

Vigo System planuje w 2017 r. rozpocząć budowę nowego zakładu produkcyjnego na terenie Ożarowa Mazowieckiego.

REKLAMA

- Obecnie trwają analizy wykonalności i prace nad pozyskaniem finansowania. Pracujemy też nad projektowaniem i niebawem wystąpimy o decyzje administracyjne. Budowa nowego budynku rozpocznie się w 2017 r., a otwarcie planowane jest w drugiej połowie 2018 r. Do 2020 r. będzie trwało wyposażanie i stopniowe zwiększanie skali produkcji - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Łukasz Piekarski, członek zarządu spółki.

Łączne nakłady inwestycyjne związane z inwestycją w nowy zakład w Ożarowie Mazowieckim Vigo System szacuje na 55 mln zł, w tym 17,5 mln zł na budowę zakładu, 32,5 mln zł na wyposażenie i 5 mln zł pozostałych kosztów.

Nakłady inwestycyjne w 2016 r. są szacowane na 3,5 mln zł, w 2017 r. na 15,5 mln zł, a w 2018 r. na 36 mln zł. Z dotacji z UE miałoby pochodzić do 30 proc., z finansowania dłużnego min. 50 proc., pozostała kwota pochodziłaby ze środków własnych.

Dzięki inwestycji zarząd spółki planuje zwiększenie mocy produkcyjnych do ponad 100 tys. sztuk z obecnych około 5 tys. rocznie i znaczące obniżenie ceny detektorów.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA