PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Władze Lublina liczą na nowych inwestorów i nowe miejsca pracy w istniejących już firmach

  • Autor: PAP
  • 03 kwi 2018 17:29

Władze Lublina liczą na nowych inwestorów i nowe miejsca pracy w istniejących już firmach Lublin, fot. Shutterstock, autorstwa Przemyslaw Szablowski

Zachęcenie absolwentów wyższych uczelni do podejmowania pracy w Lublinie i zwrócenie ich uwagi na rozwój przemysłu w mieście – to cele kampanii promocyjnej pod hasłem „Pracuję w Lublinie” rozpoczętej we wtorek przez władze samorządowe.

REKLAMA

Przez dwa miesiące na ulicach miasta i pobliskich miejscowości wisiały będą bilbordy zachęcające do szukania zatrudnienia w Lublinie. Plakaty pojawią się w autobusach i trolejbusach komunikacji miejskiej. Promocyjne spoty będą nadawane w lokalnych programach radiowych.

Kampania pokazywać ma kilkoro młodych ludzi, którzy znaleźli ciekawą pracę w Lublinie. Odsyłać będzie do uruchomionego przez lubelski samorząd portalu praca.lublin.eu, który gromadzi oferty pracy lubelskich firm i instytucji.

W Lublinie corocznie kończy studia blisko 17 tys. absolwentów wyższych uczelni. W mieście zostaje około 5 tys. z nich, pozostali wyjeżdżają. 60 proc. studentów przyjeżdża do tego miasta z innych miejscowości.

"Chcemy pokazać absolwentom naszych uczelni, że mogą tutaj znaleźć atrakcyjne miejsce pracy, że mogą powiązać studia w Lublinie z pracą w Lublinie" - powiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk we wtorek na konferencji prasowej.

Władzom samorządowym szczególnie zależy na zachęceniu młodych ludzi do pracy w firmach przemysłowych, których rozwój chcą wspierać. "Na blisko 130 tys. osób zatrudnionych w Lublinie niemal 20 tys. osób pracuje w przemyśle. Chcemy ten wskaźnik w najbliższych latach praktycznie podwoić. Przychodzą inwestorzy w sferze produkcji, którzy zgłaszają popyt na kwalifikowaną siłę roboczą" - zaznaczył Żuk.

Dyrektor wydziału strategii lubelskiego Ratusza, Mariusz Sagan podkreślił, że władze miejskie liczą na nowych inwestorów, a także na powstawanie nowych miejsc pracy w istniejących już firmach. "Liczymy na to, że liczba pracujących w przemyśle będzie rosła, mimo obserwowanych na świecie tendencji związanych z automatyzacją i robotyzacją procesów produkcyjnych. Sądzimy, że nie wszystkie procesy da się zautomatyzować" - powiedział.

Za perspektywiczne branże w Lublinie Sagan uznał przemysł maszynowy, metalowy, lotniczy, poligraficzny i biotechnologiczny. "Dywersyfikując gospodarkę Lublina, postawiliśmy na rozwój wielosektorowy, żeby nie było takich sytuacji jak kilkanaście lat temu, gdy upadek Daewoo Motor Polska spowodował małą katastrofę w gospodarce miasta" - zaznaczył.

Sagan podał, że zatrudnienie w Lublinie sięgające obecnie 130 tys. osób jest najwyższym od początku transformacji, a bezrobocie wynoszące 6,4 proc. - najmniejsze. Spośród 20 tys. osób zatrudnionych przemyśle, w sektorze maszynowym i motoryzacyjnym pracuje 4 tys. osób, spożywczym - 3,5 tys., biotechnologicznym i farmaceutycznym - ponad 2 tys., metalowym - 1 tys. osób.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA