PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Władze Szczecina chcą sprzedać 18 ha gruntów inwestycyjnych

  • Autor: PAP
  • 12 mar 2014 18:08

Władze Szczecina chcą sprzedać około 18 ha gruntów pod inwestycje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Przygotowane do sprzedaży nieruchomości mają być zbyte w przetargach - informują służby prasowe magistratu.

REKLAMA

Stosowne uchwały na temat sprzedaży gruntów mają zapaść na najbliższej sesji rady miasta.
Szczecin chce sprzedać trzy nieruchomości na terenie Dunikowa, zajmujące od ok. 1,3 ha do ponad 4,2 ha, oraz pięć działek w Trzebuszu; powierzchnia każdej z nich to ponad 2 ha.

Tereny przygotowane do sprzedaży leżą w sąsiedztwie autostrady A6, portu lotniczego w Goleniowe, granicy polsko-niemieckiej oraz centrum Szczecina.

W Szczecinie funkcjonują dwie SSE - Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Mielec, działająca w Szczecinie od lipca 2010 roku i poszerzona w sierpniu 2013 roku, oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA, która zaczęła działać od sierpnia 2013 roku. W sumie zajmują ponad 130 ha.

Potencjalny inwestor może skorzystać z takich zachęt inwestycyjnych jak zwolnienia z podatku CIT oraz z podatków lokalnych.

Po poszerzenie specjalnych stref ekonomicznych o nowe tereny w 2013 roku, przybyły w nich dwie duże inwestycje. Pierwszą prowadzi firma Teleyard, która w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na blisko 40 ha będzie produkować duże konstrukcje stalowe. Z kolei na wyspie Ostrów Brdowski w podstrefie Euro-Park Mielec na ok. 21 ha inwestycję prowadzi firma Bilfinger Crist Offshore Sp. z o.o., budująca fundamenty morskich wież wiatrowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA