PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Władze Wrocławia myślą nad budową metra

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 22 maj 2015 11:01

- Myślę, że wielu wrocławian w referendum powie twierdząco, że chcą metra - mówi prof. Jerzy Malewski z Politechniki Wrocławskiej

REKLAMA

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że we wrześniowym referendum chciałbym zapytać wrocławian o ich opinię na temat budowy metra we Wrocławiu. Magistrat zamieścił na swojej stronie internetowej wywiad z prof. Jerzym Malewskim z Politechniki Wrocławskiej.

Czy dzisiaj budowa metra należy do sfery science fiction, czy jest realna?

Prof. Jerzy Malewski: To nie jest science fiction, to jest jak najbardziej realne. Wybudowanie metra we Wrocławiu jest możliwe.

Prawdę mówiąc, poważną dyskusję na ten temat rozpoczęliśmy w 2008 roku, w komisjach Polskiej Akademii Nauk, m.in. w komisjach górniczych, architektury, budownictwa. Dla nas była to sprawa interesująca z punktu widzenia interdyscyplinarności i wiedzy, jaka jest potrzebna przy budowie metra i ewentualnych problemów naukowych, które mogą się pojawić.

Oczywiście, prowadziliśmy różne studia pod kątem możliwości budowy metra we Wrocławiu.

To jest możliwe pod względem technologicznym?

Oczywiście, to jest możliwe. Warunki we Wrocławiu nie odbiegają od warunków w innych miastach w Europie, gdzie powstało metro. Pod względem geo-technicznym budowa kolei podziemnej jest do wykonania. Niektórzy uważają, że we Wrocławiu jest dużo wody, cieków wodnych. To nie jest problem. Zwłaszcza przy dzisiejszych technologiach i technice budowli podziemnych.

Przeczytaj całą rozmowę

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Komentator 2015-05-25 09:20:51
    Cieplutka bzdura. Wrocław nie ma porządnej infrastruktury komunikacyjnej, ma niedomknięte obwodnice, rozgrzebany "projekt" metrobusa...i tysiąc innych pomysłów w zawieszeniu. Chciałbym dożyć choć jednego projektu zamkniętego przez Miasto z sukcesem (czyli oddanego do użytku w całości).
    Pozdrawiam Sz.P. Pomysłodawców dla metra we Wrocławiu życząc im rychłego, zdrowego powrotu "z obłoków na ziemię" :))
    A za 50 lat, jak wrocław przekroczy 1,5 mln Mieszkańców temat niech wraca.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA