PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wodzisław Śląski - miasto przyjazne biznesowi

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 maj 2014 10:17

Wodzisław Śląski - miasto przyjazne biznesowi

O atutach inwestycyjnych Wodzisławia Śląskiego, atrakcyjnych lokalizacjach dla projektów nieruchomościowych oraz strategii przyciągania biznesu do miasta rozmawiamy z prezydentem Mieczysławem Kiecą.

REKLAMA

Polskie miasta coraz silniej muszą konkurować między sobą w walce o inwestorów. Jakie atuty ma Wodzisław Śląski?
Wodzisław Śląski to bardzo ciekawa propozycja dla inwestorów. Na taki stan rzeczy składa się pięć czynników. Pierwszy i najważniejszy to świetna lokalizacja oraz bardzo dobry stan infrastruktury drogowej. To bardzo ważny aspekt, szczególnie kluczowy dla firm działających w branży logistycznej i produkcyjnej. Wodzisław Śląski to pierwsze duże miasto patrząc od południowej granicy Polski, jakie jest zlokalizowane przy autostradzie A1.

Jednocześnie znajduje się przy drodze krajowej nr 78, będącej doskonałym połączeniem m.in. z autostradą A4. Mamy bardzo dobrze rozwiniętą sieć dróg lokalnych oraz obwodnic. Obecnie startujemy z realizacją południowej obwodnicy miasta, która pozwoli na zagospodarowanie kluczowych gruntów inwestycyjnych od strony Raciborza.

Atutem Wodzisławia jest nie tylko transport drogowy, ale również kolejowy i lotniczy. Uwagę na to zwraca wielu inwestorów. Możemy zaoferować im miasto zlokalizowane w kluczowym punkcie polskiej sieci kolejowej. Dodatkowo prowadzimy kolejne inwestycje, jak rekomendowana przez władze samorządowe modernizacja linii Wodzisław-Chałupki, która zakończy się w 2015 roku, a która zakłada stworzenie terminalu intermodalnego, potrzebnego m.in. inwestorom logistycznym.

Jednocześnie Wodzisław leży w odległości do 60 minut jazdy samochodem od dwóch lotnisk międzynarodowych: w Katowicach oraz w czeskiej Ostrawie.

Jakie działania podejmuje miasto, by przyciągnąć potencjalnych inwestorów?
Samorząd Wodzisławia bardzo aktywnie stara się nie tylko przygotować potencjalne lokalizacje, jakie mogą zainteresować firmy, ale także oferuje wiele ciekawych zachęt finansowych. Posiadamy dobrze przygotowane, uzbrojone tereny inwestycyjne, objęte miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Co więcej, w 2007 roku stworzyliśmy system ulg i zwolnień podatkowych dla firm, które stworzą nowe miejsca pracy. W przypadku pojawienia się zainteresowanego podmiotu w ramach współpracy przydzielamy mu specjalnego opiekuna, który pomaga w przejściu przez skomplikowane procedury administracyjne. W samym 2013 roku przyciągnęliśmy dzięki temu 3 firmy, które zainwestowały łącznie 11 mln złotych.

  • KRECIK 2014-05-06 16:36:58
    Panie Prezydencie. Bla Bla Bla. Zapraszam dziennikarza który prowadził wywiad z Panem na teren po KWK "1Maja". Stare zdemolowane budynki po łaźniach to właśnie jest wizytówka i efekt opowiadania bajek a reali wyglądają zupełnie inaczej. Miasto który Pan kieruje to emeryci i renciści .Młodzi wyjeżdżają bo nie ma pracy a Pan opowiada,opowiada i opowiada baśnie. Ale jest Pan w końcu z PO KTÓRA JEŻELI COŚ POTRAFI TO OPOWIADAĆ. Czyny niestety idą w zupełnie inną stronę.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA