PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wodzisław Śląski z ofertą dla deweloperów komercyjnych

  • Autor: Artykuł promocyjny miasta Wodzisław Śląski
  • 27 maj 2014 09:17

Wodzisław Śląski z ofertą dla deweloperów komercyjnych

135,97 ha - to łączna powierzchnia terenów inwestycyjnych, jakie miasto Wodzisław Śląski przygotowało pod inwestycje komercyjne: magazyny, centra logistyczne, obiekty produkcyjne, nieruchomości usługowe oraz handlowe.

REKLAMA

Nazwa Urzędu, województwo, obszar, liczba mieszkańców:

Miasto Wodzisław Śląski
Woj. Śląskie
49,6 km2
48 tys. mieszkańców

2. Tereny pod inwestycje (obszar)

Znowelizowane studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Wodzisławia Śląskiego przewiduje około 300 ha terenów na obszarze miasta przeznaczonych pod działalność gospodarczą. Obecnie miasto posiada w ofercie następujące tereny inwestycyjne:

ul. Kokoszycka (osiedle Batory) 124.283 m2 - w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe i usługi.

Duża nieruchomość niezabudowana gruntowa położona w pobliżu największych wodzisławskich osiedli w rozwijającej się strefie usługowo-handlowej. Jest zlokalizowana w spokojnym otoczeniu, ma dobre warunki komunikacyjne, bezpośrednio przy drodze powiatowej, w bliskiej odległości od węzła komunikacyjnego autostrady A1 w Mszanie (około 7 km). Teren jest uzbrojony w sieć elektryczną, wodnokanalizacyjną, ciepłowniczą i telefoniczną, właścicielem jest Miasto Wodzisław Śląski.

obszar inwestycyjny Olszyny - 981 300 mkw. - przeznaczenie produkcyjno-usługowe, zgoda właścicieli na zbycie nieruchomości dla celów inwestycyjnych (ANR, Archidiecezja Katowicka, właściciele prywatni). Teren wytypowany do włączenia do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na teren ten pozyskano już inwestora - Śląska Fabryka Okien KNS. Teren uzyskał w 2012 roku tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie Grunt na Medal. Jest to największy niezabudowany teren inwestycyjny w Wodzisławiu Śląskim, optymalny na dużą inwestycję w zakresie produkcji. Możliwość ulg w podatku dochodowym, w przypadku dużej inwestycji możliwość włączenia do specjalnej strefy ekonomicznej oraz ulg w podatkach lokalnych (podatek od nieruchomości).

Teren jest położony do 10 km od węzłów autostrady A1 w Mszanie i Świerklanach, bezpośrednio przy zmodernizowanej drodze powiatowej, dojazd z DW936. Sąsiedztwo stanowi strefa przemysłowa gminy Gorzyce, tereny rolnicze i leśne, obszary słabo zaludnione. Uzbrojony jest w sieć elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną i telekomunikacyjną.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA