PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wodzisław Śląski z ofertą dla deweloperów komercyjnych

  • Autor: Artykuł promocyjny miasta Wodzisław Śląski
  • 27 maj 2014 09:17

Wodzisław Śląski z ofertą dla deweloperów komercyjnych

135,97 ha - to łączna powierzchnia terenów inwestycyjnych, jakie miasto Wodzisław Śląski przygotowało pod inwestycje komercyjne: magazyny, centra logistyczne, obiekty produkcyjne, nieruchomości usługowe oraz handlowe.

REKLAMA

Nazwa Urzędu, województwo, obszar, liczba mieszkańców:

Miasto Wodzisław Śląski
Woj. Śląskie
49,6 km2
48 tys. mieszkańców

2. Tereny pod inwestycje (obszar)

Znowelizowane studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Wodzisławia Śląskiego przewiduje około 300 ha terenów na obszarze miasta przeznaczonych pod działalność gospodarczą. Obecnie miasto posiada w ofercie następujące tereny inwestycyjne:

ul. Kokoszycka (osiedle Batory) 124.283 m2 - w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe i usługi.

Duża nieruchomość niezabudowana gruntowa położona w pobliżu największych wodzisławskich osiedli w rozwijającej się strefie usługowo-handlowej. Jest zlokalizowana w spokojnym otoczeniu, ma dobre warunki komunikacyjne, bezpośrednio przy drodze powiatowej, w bliskiej odległości od węzła komunikacyjnego autostrady A1 w Mszanie (około 7 km). Teren jest uzbrojony w sieć elektryczną, wodnokanalizacyjną, ciepłowniczą i telefoniczną, właścicielem jest Miasto Wodzisław Śląski.

obszar inwestycyjny Olszyny - 981 300 mkw. - przeznaczenie produkcyjno-usługowe, zgoda właścicieli na zbycie nieruchomości dla celów inwestycyjnych (ANR, Archidiecezja Katowicka, właściciele prywatni). Teren wytypowany do włączenia do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na teren ten pozyskano już inwestora - Śląska Fabryka Okien KNS. Teren uzyskał w 2012 roku tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie Grunt na Medal. Jest to największy niezabudowany teren inwestycyjny w Wodzisławiu Śląskim, optymalny na dużą inwestycję w zakresie produkcji. Możliwość ulg w podatku dochodowym, w przypadku dużej inwestycji możliwość włączenia do specjalnej strefy ekonomicznej oraz ulg w podatkach lokalnych (podatek od nieruchomości).

Teren jest położony do 10 km od węzłów autostrady A1 w Mszanie i Świerklanach, bezpośrednio przy zmodernizowanej drodze powiatowej, dojazd z DW936. Sąsiedztwo stanowi strefa przemysłowa gminy Gorzyce, tereny rolnicze i leśne, obszary słabo zaludnione. Uzbrojony jest w sieć elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną i telekomunikacyjną.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA