PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Województwo opolskie przystąpi do Wałbrzyskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 25 lut 2014 19:00

Województwo opolskie za 420 tys. zł kupi udziały spółki Invest-Park i przystąpi do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zgodę na to wydał 25.lutego br. sejmik. Władze regionu liczą, że wejście do strefy pozwoli przyciągnąć inwestorów - informuje PAP.

REKLAMA

Marszałek województwa Andrzej Buła podkreślił, że wejście do wałbrzyskiej strefy ekonomicznej to "pierwszy krok, który pozwoli województwu pokazać się jako dobry partner inwestycyjny". "Opolskie samorządy mają już w tej strefie kilkaset hektarów gruntów. Chcemy więc być ambasadorem regionu i zabiegać o to, by te tereny były częściej brane pod uwagę przez firmy" - dodał.

Zadeklarował, że kolejnym etapem wejścia regionu do WSSE będzie wniesienie aportem ziemi od samorządów, które zaoferowały, że mogą na ten cel przekazać grunty. Buła zaznaczył, że wymaga to finansowej i prawnej analizy, nad czym pracuje powołany do tego zespół. Poinformował też, że na czwartek ma umówione w Ministerstwie Obrony Narodowej spotkanie - wraz z przedstawicielami trzech innych opolskich samorządów - ws. przejęcia terenów po poligonach, które też mogłyby być przeznaczone pod inwestycje.

Zgodnie z przyjętą we wtorek przez sejmik uchwałą, Opolskie przystąpi do WSSE Invest-Park, odkupując 42 udziały warte 420 tys. zł od dotychczasowego udziałowca - Kudowy Zdroju. Według skarbnika woj. opolskiego Stanisława Mazura, będą one stanowić ok. 0,5 proc. ogółu udziałów. To nie wystarczy Opolszczyźnie, by mieć reprezentanta w organach władzy strefy, co jest celem regionu. Mazur podał, że aby ten cel osiągnąć, woj. opolskie powinno mieć 15 proc. udziałów. Ma temu służyć wniesienie aportem terenów.

Na wtorkowej sesji za uchwałą o przystąpieniu do strefy głosowało 20 z 25 radnych sejmiku, 5 wstrzymało się od głosu. Jednym ze wstrzymujących się był Jerzy Czerwiński z klubu radnych PiS. Uznał, że koncepcja wejścia do strefy jest słuszna, ale - jego zdaniem - wtorkowa uchwała prowadzi do niczego. "To pozorne, PR-owskie działania. Uzyskujemy zaledwie półprocentowy udział, a to nam nic nie daje" - mówił.

Wątpliwości dot. wejścia do strefy miał też radny SLD Andrzej Namysło. "Zastanawiam się, co zmieni fakt, że w WSSE będzie nasz przedstawiciel; w jakim stopniu zwiększy to zainteresowanie inwestorów woj. opolskim. Chyba że efektem mają być dodatkowe funkcje dla osób partyjnych" - skwitował.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA