PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wolne Tory - jak uwolnić potencjał przyszłej dzielnicy?

  • Autor: UM Poznań/PropertyNews.pl
  • 04 kwi 2017 10:18

Wolne Tory - jak uwolnić potencjał przyszłej dzielnicy? Wolne Tory. Wizualizacje Mycielski Architecture & Urbanism

Komisja rewitalizacji poznańskiej rady miasta wskazuje, że na terenie Wolnych Torów powinna powstać nowa dzielnica mieszkaniowo-usługowa. Jej zabudowa musi być zwarta o charakterze śródmiejskim, ze sporą ilością zieleni, a ruch tramwajowy oddzielony od samochodowego.

REKLAMA

Zdaniem radnych Poznania należy uwzględnić założenia, które znalazły się w projektach wyróżnionych w konkursie ogłoszonym przez Miejską Pracownię Urbanistyczną na koncepcję zagospodarowania Wolnych Torów.

Jak informuje poznański ratusz, według radnych ważne jest stworzenie przestrzeni publicznych, w tym przed centrum handlowym przy dworcu PKP. Inne elementy rekomendowane przez komisję to: uwzględnienie uwarunkowań w związku ze skomplikowaną sytuacją własnościową terenu, zapewnienie wysokiej funkcjonalności połączenia tunelowego Łazarza z Wildą, stworzenie parkingów wielopoziomowych. Takie same postulaty zgłosili również radni z komisji polityki przestrzennej.

Pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczący projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wolne Tory w Poznaniu odbędzie się 5 kwietnia. Kolejne spotkanie przewidziano 6 kwietnia.

Na Wolnych Torach ma znaleźć się miejsce zarówno dla budynków mieszkalnych, usługowych jak i biurowców.

Dziś obszar Wolnych Torów to m.in. dawne, nieeksploatowane torowiska odstawcze i ładunkowe stacji Poznań Główny. Jeśli wstępne założenia nie ulegną zmianie, po rewitalizacji terenów może tam powstać ok. 10 tys. mieszkań, 13 tys. miejsc pracy i atrakcyjna przestrzeń dla mieszkańców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ... 2017-04-06 15:07:43
    I będzie to miało miejsce, zmiany dotyczą przeniesienia bazy PKS z okolic galerii oraz zmiane przeznaczenia terenów przy ul Maryi; zmiany same w sobie bardzo pozytywne.
  • urbanista 2017-04-06 02:01:05
    W tym konkursie przyznano trzy nagrody (I, II i III) oraz trzy równorzędne wyróżnienia. "Zdaniem radnych Poznania należy uwzględnić założenia, które znalazły się w projektach wyróżnionych w konkursie" ??? czy to znaczy, że radnym Poznania nie odpowiadają założenia, które znalazły się w pracach nagrodzonych, a zwłaszcza w pracy, która otrzymała I nagrodę. Tymczasem w Regulaminie konkursu napisano, że: "5.6. Zwycięska praca wraz z pracami nagrodzonymi lub wyróżnionymi ma być: a) punktem wyjścia do sporządzenia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Terenów Wolnych Torów, ewentualnie również projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Poznania".

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA