PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocław oczami biznesu - relacja z sesji inauguracyjnej Property Forum Wrocław

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 05 gru 2016 10:00

Wrocław oczami biznesu - relacja z sesji inauguracyjnej Property Forum Wrocław Sesja inauguracyjna Property Forum Wrocław, Fot. PTWP

Biznes polubił Dolny Śląsk, a stolica regionu sprzyja nowym inwestycjom. - Rynek nieruchomości jest jednym z silników nakręcających Wrocław – tymi słowami Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz otworzył konferencję Property Forum Wrocław 2016. - Duża część PKB wytwarzanego w naszej aglomeracji pochodzi właśnie z tego źródła. Tak trzymać!

REKLAMA

Miasto wyrasta na jednego z gospodarczych liderów Europy Środkowo-Wschodniej.

- Prowadzę inwestycje w całej Polsce i mogę zaświadczyć, że nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie cały proces inwestycyjny przebiega w tak rekordowym tempie – mówi Wiesław Likus, Holding Liwa, podając jako przykład jedną z własnych inwestycji – zabytkowy hotel Monopol we Wrocławiu. - Od momentu zakupu nieruchomości do certyfikowania hotelu upłynęło 2,5 roku – mówi.

Zdaniem Wiesława Likusa, z punktu widzenia branży hotelarskiej, także pod względem zarządzania miasto jest jednym z najlepszych w Polsce. - Dynamika zmian sprzyjających turystyce i biznesowi we Wrocławiu jest tak wielka, że podjęliśmy decyzję o budowie kolejnego hotelu - mówi.

Dobrym przykładem potwierdzających sprawność procesów inwestycyjnych jest realizacja biurowca, w którym powierzchnię wynajmuje firma Kruk.

- Parę lat temu poszukiwaliśmy pilnie 7-8 tys. mkw. we Wrocławiu. Znaleźliśmy partnera, który w błyskawicznym tempie, bo w 1,5 roku wybudował nam biura zgodnie z naszymi wytycznymi – wspomina Piotr Krupa, prezes zarządu Kruk SA.

Jego zdaniem sukces miasta tworzy nie tyle miejsce, co ludzie. - Zaczynałem działalność z niewielkim kapitałem założycielskim, dziś moja firma jest wyceniana prawie na miliard dolarów. Doszliśmy do tego m.in. dzięki ludziom z Wrocławia – mówi prezes firmy Kruk. - To fantastyczne miejsce, ale na tle dużych europejskich miast mamy jeszcze wiele do zrobienia w zakresie infrastruktury i np. dostępności powierzchni najmu czy dostępu do kadry.

Wrocław jest miejscem nie tylko przyjaznym dla mieszkańców ale i dla ludzi, którzy tu przyjeżdżają. - O Wrocławiu mówi się w całej Europie - mówi Wiesław Likus. - Cudzoziemcy są zaskoczeni jakością życia, poziomem wydarzeń kulturalnych i artystycznych oraz otoczenia biznesowego. Jedyne, czego brakuje stolicy Dolnego Śląska, to wysokiej jakości centrum kongresowe, które bogatą i atrakcyjną ofertą wydarzeń mogłoby przyciągnąć do miasta jeszcze więcej Polaków i cudzoziemców.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA