PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocław oczami biznesu - relacja z sesji inauguracyjnej Property Forum Wrocław

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 05 gru 2016 10:00

Wrocław oczami biznesu - relacja z sesji inauguracyjnej Property Forum Wrocław Sesja inauguracyjna Property Forum Wrocław, Fot. PTWP

Biznes polubił Dolny Śląsk, a stolica regionu sprzyja nowym inwestycjom. - Rynek nieruchomości jest jednym z silników nakręcających Wrocław – tymi słowami Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz otworzył konferencję Property Forum Wrocław 2016. - Duża część PKB wytwarzanego w naszej aglomeracji pochodzi właśnie z tego źródła. Tak trzymać!

REKLAMA

Miasto wyrasta na jednego z gospodarczych liderów Europy Środkowo-Wschodniej.

- Prowadzę inwestycje w całej Polsce i mogę zaświadczyć, że nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie cały proces inwestycyjny przebiega w tak rekordowym tempie – mówi Wiesław Likus, Holding Liwa, podając jako przykład jedną z własnych inwestycji – zabytkowy hotel Monopol we Wrocławiu. - Od momentu zakupu nieruchomości do certyfikowania hotelu upłynęło 2,5 roku – mówi.

Zdaniem Wiesława Likusa, z punktu widzenia branży hotelarskiej, także pod względem zarządzania miasto jest jednym z najlepszych w Polsce. - Dynamika zmian sprzyjających turystyce i biznesowi we Wrocławiu jest tak wielka, że podjęliśmy decyzję o budowie kolejnego hotelu - mówi.

Dobrym przykładem potwierdzających sprawność procesów inwestycyjnych jest realizacja biurowca, w którym powierzchnię wynajmuje firma Kruk.

- Parę lat temu poszukiwaliśmy pilnie 7-8 tys. mkw. we Wrocławiu. Znaleźliśmy partnera, który w błyskawicznym tempie, bo w 1,5 roku wybudował nam biura zgodnie z naszymi wytycznymi – wspomina Piotr Krupa, prezes zarządu Kruk SA.

Jego zdaniem sukces miasta tworzy nie tyle miejsce, co ludzie. - Zaczynałem działalność z niewielkim kapitałem założycielskim, dziś moja firma jest wyceniana prawie na miliard dolarów. Doszliśmy do tego m.in. dzięki ludziom z Wrocławia – mówi prezes firmy Kruk. - To fantastyczne miejsce, ale na tle dużych europejskich miast mamy jeszcze wiele do zrobienia w zakresie infrastruktury i np. dostępności powierzchni najmu czy dostępu do kadry.

Wrocław jest miejscem nie tylko przyjaznym dla mieszkańców ale i dla ludzi, którzy tu przyjeżdżają. - O Wrocławiu mówi się w całej Europie - mówi Wiesław Likus. - Cudzoziemcy są zaskoczeni jakością życia, poziomem wydarzeń kulturalnych i artystycznych oraz otoczenia biznesowego. Jedyne, czego brakuje stolicy Dolnego Śląska, to wysokiej jakości centrum kongresowe, które bogatą i atrakcyjną ofertą wydarzeń mogłoby przyciągnąć do miasta jeszcze więcej Polaków i cudzoziemców.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA