PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wszystko o inwestycjach w Poznaniu. Rozmawiamy z prezydentem

  • Autor: propertynews.pl
  • 02 gru 2016 10:43

Poznański rynek nieruchomości komercyjnych systematycznie rośnie, choć dynamika nie jest tak duża jak w innych miastach regionalnych. Katalizatorem zmian mogą być jednak nowe projekty inwestycyjne planowane przez władze miasta i tereny, które Poznań szykuje na sprzedaż. Jednym z nich są Wolne Tory.

REKLAMA

- Wolne Tory to unikatowa przestrzeń w Poznaniu, jedna z nielicznych tego typu w tej części Europy, gdzie w sercu miasta mamy do zagospodarowania ponad 100 ha. Jesteśmy już po rozstrzygnięciu dużego, międzynarodowego konkursu architektoniczno-urbanistycznego, a w tej chwili przygotowujemy plan miejscowy dla tej części obszaru – wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Chcemy, by była to nowoczesna, przyjazna, dobrze zaprojektowana i wkomponowana w tkankę miejską przestrzeń – dodaje Mariusz Wiśniewski. Według planów na terenie Wolne Tory powstanie zabudowa o charakterze usługowym, mieszkaniowym, biznesowym i publicznym.

Władze miasta liczą, że plan miejscowy zostanie wywołany na wiosnę 2017 roku, zaś same prace nad nim potrwają ok. 2-3 lat. - Musimy postępować bardzo roztropnie. Zainteresowanie przestrzenią jest, ale jej zagospodarowanie wiąże się z licznymi wyzwaniami, m.in. są to sprawy właścicielskie – podkreśla wiceprezydent. Jak dodaje, większość terenu należy do spółki PKP, z którą miasto współpracuje. Do miasta należy zaś tylko niewielki fragment nieruchomości. Kolejna część jest przedmiotem postępowania upadłościowego.

- Realizacja inwestycji to perspektywa 15-20 lat. Nie chcemy zmarnować tej przestrzeni, bo może się okazać olbrzymim impulsem do dalszego rozwoju gospodarczego i społecznego miasta – tłumaczy Mariusz Wiśniewski.

Wiceprezydent podkreśla, że Poznań nie może narzekać na zainteresowanie inwestorów - zwłaszcza jeśli chodzi o tereny, które podlegają procesom rewitalizacji. W międzynarodowych targach, w których miasto uczestniczy jako wystawca, pytania o Wolne Tory ze strony inwestorów już padają. - Inwestorzy są jednak świadomi, że to teren, który niesie ze sobą wiele wyzwań, m.in. związanych z prawem, infrastrukturą. Miasto nie może się w te wszystkie kwestie angażować i brać na siebie wszystkich tych ryzyk. Chcemy tę przestrzeń uaktywnić dla poważnych inwestorów, którzy mają doświadczenie w realizacji tak wielkich i poważnych przedsięwzięć - podsumowuje.

Wiceprezydent mówi też o innych ważnych terenach inwestycyjnych w Poznaniu. - To wszystkie obszary, które leżą nad Wartą. Miasto chce się „zwrócić” w stronę rzeki. To cieszy mieszkańców i inwestorów - opowiada.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA