PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wybrano wykonawców koncepcji programowej części Via Carpatia

  • Autor: PAP
  • 06 lis 2017 16:21

Wybrano wykonawców koncepcji programowej części Via Carpatia narada, fot. Fotolia

Trzy firmy mają opracować dokumentację projektową na ponad 80 km drogi ekspresowej S19 na terenie woj. lubelskiego. To fragment międzynarodowej trasy Via Carpatia, łączącej Europę północną i południową.

REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla fragmentu drogi S19 od Lubartowa do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego.

"Jeśli w ciągu 10 dni od ogłoszenia wyboru najkorzystniejszych ofert nie wpłyną odwołania to będzie można podpisać umowy. Wszyscy wykonawcy będą mieli 23 miesiące na zrealizowanie koncepcji programowej, kolejne dwa na dokumentację przetargową i dziesięć miesięcy na realizację obowiązków w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie +projektuj i buduj+" - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA Krzysztof Nalewajko.

Jak zaznaczył, przebieg blisko 81,5 km drogi ekspresowej jest już wskazany w decyzji środowiskowej i nie ulegnie zmianie.

Wykonanie dokumentacji projektowej podzielono na trzy części obejmujące w sumie sześć odcinków.

W części pierwszej zawarto odcinek od granicy województw do węzła Międzyrzec Podlaski Północ oraz II etap obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego. Łącznie chodzi o trasę o długości 17,3 km. Tutaj najkorzystniejszą ofertę złożyło Biuro Projektowo - Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa. Wartość prac to blisko 3 mln zł. Wykonawca dokumentacji projektowej będzie musiał uzyskać także decyzję środowiskową na dobudowę drugiej jezdni na obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego.

Część druga obejmuje 40,5 km nowej drogi podzielonej na dwa odcinki: od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego oraz od Radzynia Podlaskiego do Kocka. Dokumentację dla tego fragmentu drogi ma opracować konsorcjum firm: S.T.I. Polska (lider), PProjekt oraz S.Te.P. z Włoch, za blisko 5 mln zł.

Natomiast na część trzecią, obejmującą II etap obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej oraz dalszy ciąg do węzła Lubartów Północ (łączna długość 23,6 km), najkorzystniejszą ofertę złożył Transprojekt Gdański. Wartość kontraktu to blisko 3,4 mln zł. Tu także wykonawca będzie musiał uzyskać decyzję środowiskową na budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej.

Fragment S19 od Lubartowa na północ do granicy województw ma być budowany w latach 2019-2024. Jego koszt szacuje się na 2,4 mld zł.

Via Carpatia w Lubelskiem liczyć będzie około 200 km. Gotowe jest obecnie 35 km trasy ekspresowej, z czego ok. 15 km to odcinki jednojezdniowe, które będą rozbudowane. Istniejące już odcinki S19 w Lubelskiem to obwodnice Lublina, Kocka i Woli Skromowskiej oraz Międzyrzeca Podlaskiego.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA