PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wydano 100. zezwolenie na działalność w kamiennogórskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 04 wrz 2013 11:37

Około 50 mln zł zainwestuje WEPA Professional S. A. z Piechowic, która otrzymała zezwolenie na działalność w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. To już setne zezwolenie wydane przez tę strefę od początku jej działalności.

REKLAMA

Jak powiedziała PAP specjalista ds. projektu w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości Danuta Lewandowska, WEPA Professional S.A. prowadzi swoją działalność na terenie strefy od 2006 r. "Przyznane zezwolenie dotyczy nowego przedsięwzięcia tej spółki. Tym razem zamierza ona zainwestować około 50 mln zł w zakup nowoczesnej linii technologicznej oraz budowę hali magazynowej i łącznika logistycznego, który połączy tę halę z magazynem. W związku z planowaną inwestycją, przedsiębiorstwo zobowiązało się również do zatrudnienia 10 nowych pracowników. Inwestycja ma być zakończona w ciągu najbliższych pięciu lat" - dodała Lewandowska.

WEPA Professional S.A. funkcjonuje w kamiennogórskiej strefie w podstrefie Piechowice. Jest producentem papieru toaletowego, ręczników kuchennych i chusteczek higienicznych. Obecnie zatrudnia blisko 350 osób.

Historia firmy sięga XVII wieku, kiedy w zakładzie m.in. czerpano papier. Po 1945 r. piechowicka fabryka działała w strukturach Karkonoskich Zakładów Papierniczych, a od 1992 r., już jako samodzielny zakład. Przełomowy w historii piechowickiej fabryki był 2006 r., kiedy to spółka pozyskała inwestora strategicznego - grupę WEPA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA