PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyniki wyborów w największych miastach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 lis 2014 09:11

Wyniki wyborów w największych miastach

Znamy wyniki wyborów na stanowisko prezydenta w największych polskich miastach. Pomimo problemów technicznych PKW oficjalne dane pochodzą z 17 aglomeracji.

REKLAMA

W Warszawie zdecydowanym zwycięzcą okazała się dotychczasowa prezydenta, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zdobyła ona 47,16 proc. głosów. W II turze zmierzy się z kandydatem PiS, Jackiem Sasinem. Zagłosowało na niego 27,75 proc. wyborców. Dane pochodzą z prawie 93 proc. zatwierdzonych protokołów komisji wyborczych.

II tura odbędzie się także w Krakowie. Dotychczasowy prezydent, Jacek Majchrowski, zdobył 39,13 proc. głosów. Jego konkurent z PiS, Jacek Lasota, 26,96 proc. głosów. Dane pochodzą z pond 99 proc. protokołów.

W 3. pod względem wielkości polskim mieście - Łodzi, zdecydowane zwycięstwo odniosła dotychczasowa prezydent, Hanna Zdanowska. Zdobyła 54,09 proc. głosów. Wyniki pochodzą z prawie 95 proc. protokołów.

We Wrocławiu na pewno odbędzie się II tura wyborów. Zwycięzcą pierwszej rozgrywki został dotychczasowy prezydent, Rafał Dutkiewicz. Zdobył on 42,37 proc. głosów. Jego kontrkandydatem będzie Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS. Wyniki pochodzą ze wszystkich komisji wyborczych.

Do II tury dojdzie również w Poznaniu, gdzie dotychczasowy prezydent Ryszard Grobelny zmierzy się z Jackiem Jaśkowiakiem z PO. Kandydaci zdobyli kolejno 28,6 oraz 21,45 proc. głosów. Dane pochodzą z ponad 99 proc. protokołów.

W Gdańsku zdecyydowane, choć niewystarczające zwycięstwo odniósł dotychczasowy prezydent, Paweł Adamowicz. Zaufało mu prawie 46 proc. wyborców. W II turze zmierzy się z Andrzejem Jaworskim z PiS, który zdobył 26,27 proc. głosów. Dane pochodzą z ponad 98 proc. komisji.

Wybory wygrał także dotychczasowy prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. Osiągając 46,47 proc. głosów pokonał on Małgorzatę Jacynę-Witt. Dane pochodzą z 99,5 proc. protokołów.

II tura odbędzie się w Bydgoszczy. Dotychczasowy prezydent Rafał Bruski z poparciem na poziomie 37,08 proc. zmierzy się z niezależnym kandydatem Konstantym Dombrowiczem (19,87 proc. głosów). Wyniki są już ostateczne.

W I turze wybory w Lublinie wygrał Krzysztof Żuk, również dotychczasowy prezydent. Zdobył on ponad 60 proc. głosów. Wyniki pochodzą ze wszystkich komisji.

Do II tury dojdzie w Katowicach. Marcin Krupa, reprezentant komitetu Forum Samorządowe i Piotr Uszok zdobył 43,09 proc. głosów. Na drugim miejscu z wynikiem 22,09 proc. uplasował się Andrzej Sośnierz z PiS. Wyniki pochodzą ze wszystkich komisji.

O mały włos wybory w I turze nie zakończyły się w Białymstoku. Tadeusz Truskolaski zdobył 49,37 proc. głosów. Jego kontrkandydatem będzie Jan Dobrzyński z PiS (34,16 proc.).

Z innych dużych miast, w I turze wybory zakończyły się w Rzeszowie (Tadeusz Ferenc) i Kielcach (Wojciech Lubawski).

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA