PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyróżnij się, albo zgiń

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 sty 2015 11:09

Wyróżnij się, albo zgiń

Stolica Wielkopolski potrzebuje dobrej i przemyślanej strategii rozwoju. - Wyróżnij się, albo zgiń. Najbardziej istotne jest to, w jaki sposób Poznań chce się wyróżnić na tle innych miast nie tylko Polski, ale i Europy - powiedział podczas Property Forum Poznań 2015 Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej Vox.

REKLAMA

Zdaniem przedstawiciela Grupy Vox dotychczasowa strategia miasta nie przyniosła oczekiwanych korzyści. - Wiele działań władz niszczyło wizerunek Poznania jako miasta inteligentnego, nastawionego na innowacje czy młodych ludzi - powiedział. 

Na szczęście, jak zauważył Voelkel, w Poznaniu działa wiele innowacyjnych firm, które starają się działać w sektorze nowoczesnych technologii. To szansa dla miasta, które powinno budować swój wizerunek jako aglomeracja silna, dynamiczna i przede wszystkim, inteligentna.

- Musimy położyć olbrzymi nacisk na szkolnictwo wyższe. Trzeba zaplanować realne działania, które przyciągną do nas młodych studentów nie tylko z okolic Poznania, ale z całej Polski czy nawet świata. Jeśli w Poznaniu zaczną studiować młodzi Wietnamczycy, nic się nie stanie, a w dobie zbyt małej liczby rąk do pracy może okazać się wręcz zbawienne - dodał.

To właśnie przyciągnięcie młodych ludzi Piotr Voelkel uznaje za najważniejszy priorytet nowych władz Poznania. - Jeśli nie przybędą tu nowi mieszkańcy, nie będzie dla kogo budować obiektów użyteczności publicznej, osiedli mieszkaniowych czy biurowców - stwierdził. - Potencjał w mieście jako centrum akademickim jest olbrzymi i powinniśmy iść w tym kierunku - dodał.

Jak zauważył przedstawiciel Grupy Vox, by taka strategia miała szanse na sukces, należy zintegrować działalność uczelni wyższych oraz samorządu. Do tej pory działania były nieskuteczne, należy zatem je naprawić i promować miasto nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. - Wykorzystajmy potencjał, który mamy, a nie budujmy absurdalnych strategii, które nic miastu nie dadzą - zaapelował. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA