PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyspa Spichrzów wizytówką Gdańska

  • Autor: Joanna Budzaj
  • 14 paź 2015 15:43

Wyspa Spichrzów wizytówką Gdańska Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

Wyspa Spichrzów to miejsce, które w najbliższej przyszłości zmieni się nie do poznania. O tym jak zostanie zagospodarowana - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

REKLAMA

Jeszcze w marcu 2015 roku Miasto Gdańsk podpisało z konsorcjum Multibud – Immobel umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym dot. projektu „Zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów”.

Jak mówi Paweł Adamowicz, celem realizacji przedsięwzięcia jest kompleksowe zagospodarowanie i zabudowa północnego cypla Wyspy Spichrzów. - Poprzez odbudowę infrastruktury drogowej i sieciowej oraz wkomponowanie obiektów zabytkowych w nową tkankę miejską, stworzona zostanie reprezentatywna zabudowa stanowiąca architektoniczno-funkcjonalną wizytówkę miasta - podkreśla.

W ramach projektu konsorcjum zaprojektuje, sfinansuje i zrealizuje obiekty zarówno publiczne, jak i komercyjne. - Wśród obiektów publicznych planowane są m.in. przebudowa układu drogowego, przebudowa mostu Stągiewnego jako mostu zwodzonego, budowa mariny na południe od mostu Stągiewneg oraz budowa ogólnodostępnej kładki dla pieszych, łączącej północny cypel Wyspy Spichrzów z Długim Pobrzeżem - tłumaczy prezydent Adamowicz.

Wśród obiektów komercyjnych planowana jest budowa m.in. hoteli, apartamentów i kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych zabudowy usługowej. Szacunkowy koszt realizacji projektu wynosi około 400 mln złotych.

Ponadto w ramach współpracy publiczno-prywatnej, Miasto Gdańsk wspólnie z holenderskim wspólnikiem Multi Corporation B.V., poprzez powołaną spółkę celową Forum Gdańsk Sp. z o.o. przystąpiło do realizacji projektu „ Zagospodarowanie Targu Siennego i Targu Rakowego”. Projekt obejmuje centralny punkt aglomeracji, w sąsiedztwie dworca kolejowego, Głównego Miasta i budynków użyteczności publicznej, z bezpośrednim dostępem do wszystkich środków komunikacji publicznej Trójmiasta (SKM, tramwaje, autobusy) i zapewniającym łatwy dojazd samochodem z wielu kierunków, w tym wygodny wjazd na obwodnicę trójmiejską.

Na terenie kompleksu powstanie plac miejski, zaprojektowany jako atrakcyjne miejsce spotkań i odpoczynku. Będą tam miejsca do siedzenia w otoczeniu zadbanej zieleni, a także liczne kawiarnie i restauracje z ogródkami, otwarte do późnych godzin wieczornych. Plac będzie również doskonałym miejscem do organizacji imprez otwartych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA