PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyzwania dla Gdyni? Dolina logistyczna i Środmieście Morskie

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 lis 2015 17:25

Dla Gdyni najważniejszymi obecnie projektami inwestycyjnym są Dolina Logistyczna oraz Śródmieście Morskie. - Budujemy nową dzielnicę Gdyni, o unikatowym położeniu i liczymy, że będzie to tak samo spektakularne przedsięwzięcie jak powstanie 90 lat samego miasta – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

REKLAMA

Sea City ma stać się nowoczesnym centrum miasta z obszarami do wypoczynku i biznesu. Wszystko na obszarze o powierzchni 71 ha.

Dolina Logistyczna jest prototypem zielonych korytarzy logistycznych w Polsce. Powstanie takiego zaplecza to warunek osiągania korzyści z dziedzictwa Gdyni jako największego i najnowocześniejszego portu bałtyckiego. To inicjatywa w ramach planowania rozwoju portu, infrastruktury transportowej, komunikacji czy gospodarki terenami miejskimi.

Gdynia aktywnie zabiega o przyciągniecie do miasta nowych inwestorów. - Główne elementy strategii to współpraca na forum całego Trójmiasta, bo dla inwestorów jesteśmy jednością i tak musimy prezentować się na zewnątrz - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała. - Kolejne to przyjazne podejście do biznesu oraz dbałość o ogólną koniunkturę w mieście i dywersyfikację gospodarczą, co pozwoli zapewnić inwestorom odpowiedni kapitał ludzki, rynek biurowy i usługi - dodaje.

Wiceprezydent Gdyni zwraca też uwagę na dbałość o wysoką jakość życia. - To element naszej przewagi, o który cały czas musimy dbać – podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Ryszard 2015-11-25 23:27:08
    Cieszę się ze wszystkich sukcesów mojej Gdyni. Ale dlaczego jej mieszkańcy tracą miliony godzin w korkach przy dojazdach do szkół i pracy. Dlaczego rozwiązania drogowe wzorowane są na tych sprzed 80 lat ( patrz wiadukty na Janka Wiśniewskiego), a bardzo szeroka Hutnicza z jednym pasem w każdą stronę więzi codziennie tysiące dojeżdzających aut.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA