PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Z nowej hali na pola. Producent kombajnów zamknął pierwszy etap inwestycji w Płocku

  • Autor: PAP
  • 13 kwi 2018 16:28

Z nowej hali na pola. Producent kombajnów zamknął pierwszy etap inwestycji w Płocku fot. Pixabay

Zakończył się pierwszy etap budowy nowej hali produkcyjnej CNH Industrial Polska w Płocku. Obiekt, gdzie produkowanych będzie 10 modeli kombajnów zbożowych ma być gotowy w sierpniu.

REKLAMA

Budowa nowej hali fabryki CNH Industrial Polska, która powstaje na gruntach zakupionych wcześniej przez spółkę od miasta Płocka, to projekt o wartości 24,2 mln USD wraz z przeniesieniem linii produkcyjnych maszyn rolniczych.

Jak poinformował w piątek Urząd Miasta Płocka, na dachu nowej hali produkcyjnej CNH Industrial Polska zawisła już wiecha, a w uroczystości uczestniczyli m.in. dyrektor płockiego zakładu Giacomo Stella oraz prezydent miasta Andrzej Nowakowski.

Na wykonanie nowej hali produkcyjnej CNH Industrial Polska ma czas do 23 sierpnia. Plan zakłada, że w tym terminie obiekt będzie gotowy i inwestor złoży wnioski o dopuszczenie do użytkowania. Zakończenie procedury administracyjnej spodziewane jest 23 września.

Z nowej hali pierwszy kombajn ma wyjechać 6 listopada. "Łącznie w nowym obiekcie CNH Industrial Polska produkować będzie 10 różnych modeli kombajnów zbożowych serii TC, 11 modeli kombajnów serii CX oraz 24 modele pras rolujących" - poinformował w piątek płocki Urząd Miasta. Zaznaczył przy tym, iż "całe przedsięwzięcie oznacza, że CNH Industrial Polska zatrudni 124 osoby".

Według płockiego Urzędu Miasta w nowej hali o wymiarach 177,8 na 114,8 metra, CNH Industrial Polska jak dotychczas, będzie produkował kombajny typu TC, ale również nowe kombajny CX 5/6, które do tej pory powstawały w Zedelgem w Belgii. Produkcja obejmie też prasy rolujące, stało i zmienno komorowe. Z kolei w miejscu po przeniesionej linii, gdzie powstawały kombajny, rozpocznie się produkcja szerokich hederów.

"Nowa hala będzie bardzo nowoczesnym obiektem, podzielonym na dwie części. W jednej odbywać się będzie produkcja kombajnów zbożowych, w drugiej pras rolujących. Będzie też obiektem bezpiecznym" - zapowiedział płocki Urząd Miasta, dodając, iż części do montażu w nowym obiekcie zamiast wózków widłowych będą dostarczane przez tzw. pociągi logistyczne.

"Jestem pod wrażeniem tego projektu i cieszę się, że to przedsięwzięcie zbliża się do finału. Płock się dynamicznie zmienia, rozbudowa CNH Industrial Polska jest również elementem tych zmian" - powiedział prezydent miasta Andrzej Nowakowski, cytowany w informacji prasowej.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA