PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Za kilka lat inne miasta będą musiały gonić Białystok

  • wnp.pl
  • 16 paź 2015 08:38

Za kilka lat inne miasta będą musiały gonić Białystok Fot. PTWP

Grupa PTWP, organizator II Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, podsumowuje dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących poświęconych najważniejszym dla gospodarki Polski Wschodniej kwestiom.

REKLAMA

Dedykowany gospodarce pięciu województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego, II Wschodni Kongres Gospodarczy odbył się w Białymstoku w dniach 24-25 września 2015 r. Podobnie jak w ubiegłym roku, zgromadził ponad tysiąc gości z Polski oraz z Białorusi, Litwy, Ukrainy, Łotwy i innych krajów Europy.

– Taka impreza na Podlasiu i w Białymstoku jest bardzo potrzebna. To praktycznie jedyne takie wydarzenie, podczas którego dyskutuje się o tej części kraju – powiedział o Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku Leszek Marek Gołąbiecki, prezes Unibepu.

W trakcie zorganizowanego przez Grupę PTWP wydarzenia odbyło się 30 debat tematycznych z udziałem blisko 100 prelegentów. W stolicy Podlasia spotkali się przedsiębiorcy, przedstawiciele biznesu i nauki, liderzy życia gospodarczego, eksperci i politycy.

– Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku to nie tylko możliwość bliższego zapoznania się z aktualnymi procesami i wydarzeniami w Europie, w Polsce, ale też sposobność nawiązania relacji, w tym z krajami sąsiednimi – powiedział Jarosław Niewierowicz, minister energetyki Litwy w latach 2012-2014, prezes zarządu Polsko-Litewskiej Izby Handlowej.

– Rezultaty będą najbardziej widoczne w postaci podpisanych kontraktów biznesowych i wiemy, że takie niebawem będą realizowane – również dzięki rozmowom i spotkaniom w trakcie Kongresu – dodał.

Skalę II Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku oddaje liczba publikacji prasowych i sięgający czterech milionów złotych ekwiwalent reklamowy, czyli kwota, jaką należałoby przeznaczyć na reklamy o tej samej powierzchni i adekwatny czas antenowy poświęcony wydarzeniu. Liczba przekazów medialnych, na miesiąc po konferencji, wyniesie ok. półtora tysiąca.

– Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku to bardzo potrzebna inicjatywa pod kątem relacji Polski ze wschodnimi sąsiadami. Daje możliwość wielu spotkań, nie tylko na najwyższych szczeblach rządowych, administracji lokalnej, ale również na poziomie mniejszych spółek i przedsiębiorców – powiedział Artūras Vilimas, prezes zarządu LitPol Link.

Dzięki temu, że duży procent uczestników Wschodniego Kongresu Gospodarczego to osoby spoza Białegostoku i województwa podlaskiego, hotele, korporacje taksówkowe i restauracje pozytywnie odczuły kongresowy czas w mieście.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA