PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zabrze zbuduje drogę do nowych terenów inwestycyjnych

  • Autor: PAP
  • 06 cze 2013 18:08

Nową drogę do terenów inwestycyjnych w północnej części Zabrza zbuduje przy wsparciu środków unijnych samorząd tego miasta. Połączenie ul. Handlowej z DK79 udostępni 13 ha nowych gruntów i skróci dojazd z zagospodarowanych już terenów przemysłowych do węzła autostrady A1.

REKLAMA

Umowę na budowę ok. 500-metrowego nowego połączenia oraz kompleksowy remont 200 m istniejącej ul. Handlowej wraz z położeniem wzdłuż drogi odpowiednich sieci podpisali w czwartek przedstawiciele władz miasta i wykonawcy - Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów z Gliwic.
Jak podkreśla zabrzański samorząd, droga skomunikuje ok. 13 ha gruntów określanych dotąd jako okołoprzemysłowe.

W pobliżu działają przedsiębiorstwa, część z nich w obrębie specjalnej strefy ekonomicznej. W ostatnich latach dogodnie położony teren - przylegający do DK79, położony w pobliżu węzła z A1 - nie był zagospodarowany.

Wobec sygnałów inwestorów zainteresowanych ulokowaniem tam działalności, miasto podzieliło te grunty na dwanaście przylegających do siebie działek o pow. od 0,47 do 3,1 ha i przygotowało oszacowany na 12 mln zł unijny projekt ich udostępnienia. Projekt otrzymał 85-procentowe dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego.

W przetargu okazało się, że koszt realizacji inwestycji sięgnie ok. 6,6 mln zł. Za tę kwotę - oprócz budowy przystosowanej do ciężkiego ruchu nowej drogi oraz remontu fragmentu starej - powstanie przy nich podziemna infrastruktura techniczna, w tym: kanalizacja deszczowa, sanitarna, sieć wodociągowa oraz instalacja oświetlenia drogi i kanalizacja teletechniczna.

Nowa droga, która podobnie jak istniejąca część, nosić będzie nazwę ul. Handlowej, będzie miała trzy pasy - dwa do ruchu i jeden postojowy. Będzie dostosowana do ciężkiego transportu. Z drogą krajową zostanie połączona prostym skrzyżowaniem.

Po zakończeniu projektu, planowo 30 czerwca 2014 r., Zabrze zamierza włączyć udostępnione działki do specjalnej strefy ekonomicznej. Poszczególne grunty będą potem sprzedawane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA