PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zarząd Suwalskiej SSE za podstrefą w Siemiatyczach

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2013 14:10

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) poparł formalnie pomysł powstania podstrefy w Siemiatyczach (Podlaskie) - poinformowała PAP w przesłanym komunikacie SSSE.

REKLAMA

Wcześniej zarząd strefy odbył rozmowy na ten temat z władzami powiatu siemiatyckiego.

Siemiatycka podstrefa ma mieć powierzchnię 12 hektarów. Działka znajduje się przy drodze wojewódzkiej Siemiatycze-Ciechanowiec, niedaleko drogi krajowej nr 19. Ma aktualny plan zagospodarowania przestrzennego.

Grunty są uzbrojone. Jest woda, kanalizacja, prąd, a także gaz ziemny. "Cały obszar ma zostać podzielony na kilka mniejszych części tak, żeby więcej inwestorów mogło wybudować tu swoje zakłady przemysłowe" - napisano w komunikacie.

Cytowany prezes Suwalskiej SSSE Robert Żyliński podkreśla, ze strefa od dawna była zainteresowana znalezieniem gruntów pod inwestycje w południowej części województwa podlaskiego. "Decyzja zarządu strefy to pierwszy krok do powstania podstrefy. Po zakończeniu procedur formalno-prawnych, które mogą trwać nawet kilka miesięcy, ostateczna decyzja i tak należy do ministra gospodarki" - podkreślono w komunikacie.

Suwalska SSE ma wkrótce szanse na powiększenie się o podstrefę w Łomży. Ma ona mieć powierzchnię 8,5 ha. Wniosek w te sprawie czeka już tylko na podpis ministra gospodarki. W drugiej kolejności mają być powiększone podstrefy w Suwałkach ( o 2 ha) i Ełku (Warmińsko-Mazurskie) o 29 ha. W Ełku do podstrefy ma wejść Park Naukowo-Technologiczny.

Podstrefy chciałyby także mieć na swoim terenie Hajnówka czy Narewka. Na razie konkretnych decyzji jeszcze nie ma.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu stref w Polsce. Ma obszar 343 hektarów w sześciu podstrefach: Suwałki, Białystok, Grajewo oraz Ełki i Gołdap w województwie warmińsko-mazurskim, a także Małkinia Górna ( Mazowieckie).

W ciągu blisko 17 lat funkcjonowania firmy zainwestowały w strefie około 1,7 mld zł i utworzyły 6 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA