PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zawiercie ma ponad 200 hektarów dla inwestorów

  • Autor: PAP
  • 06 wrz 2012 08:32

Ponad 200 hektarów ma do zaoferowania inwestorom Zawiercie (woj. śląskie). Właśnie rusza miesięczna kampania promująca te tereny pod hasłem "Zawiercie. Tu rozkręca się biznes". Lokalne władze zachęcają atrakcyjnym położeniem działek, cenami i ulgami podatkowymi.

REKLAMA

Szczegóły akcji przedstawiono podczas środowej konferencji prasowej. Samorząd liczącego ponad 50 tys. mieszkańców Zawiercia liczy, że uda się przyciągnąć zarówno krajowe, jak i zagraniczne firmy, poszukujące terenów inwestycyjnych.

Komunikaty promocyjne znajdą się na kilkudziesięciu billboardach - w miastach, przy trasach dojazdowych, a także na międzynarodowym lotnisku w Pyrzowicach. Specjalne ramki promocyjne znajdą się w pociągach Intercity. Reklama zawierciańskich działek ma być też widoczna w telewizji TVN24, internecie i w prasie branżowej.

Szczegóły oferty potencjalni inwestorzy będą mogli też poznać bezpośrednio od przedstawicieli lokalnych - w najbliższą sobotę, podczas Dnia Otwartego Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG). Impreza zostanie zorganizowana w zawierciańskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Oferowane działki mają od pół do 10 ha. Są położone w stworzonej specjalnie strefie. To obszar ponad 200 ha pod inwestycje, podzielonych na dwie części. Pierwsza to tereny oznaczone w planie zagospodarowania jako "produkcja i usługi", położona w zachodniej części miasta. Łączna powierzchnia tych terenów wynosi ponad 150 ha. Część działek włączonych jest do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie pierwszy inwestor już uruchomił swą działalność. Drugi obszar to teren we wschodniej części Zawiercia, przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe i funkcje rekreacyjne.

Informacje na temat działek można znaleźć na stronie www.business.zawiercie.eu. Inwestorzy w SAG mogą korzystać z trzech różnych ulg podatkowych (ulgi w podatkach lokalnych i w podatku dochodowym w ramach SSE). Miasto umożliwia m.in. nabycie użytkowania wieczystego działki, co obniża na starcie koszty rozpoczęcia działalności. Alternatywą do zakupu działki będzie możliwość zakupu, najmu, leasingu modułowych hal produkcyjnych. Obecnie w SAG trwa budowa drogi.

Rzecznik zawierciańskiego magistratu Łukasz Czop powiedział PAP, że koszt kampanii promocyjnej to 960 tys. zł, z czego część to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA