PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zbliża się budowa kolejnych odcinków II lini metra

  • Autor: PAP
  • 15 paź 2014 17:05

Kolejnych sześć stacji II linii metra, po trzy na wschód i na zachód od odcinka centralnego, powstanie do 2019 r. W środę miasto poinformowało, że ruszył przetarg na ich budowę. Każda firma będzie mogła złożyć ofertę na budowę tylko na jednego odcinka.

REKLAMA

W kierunku zachodnim (z Ronda Daszyńskiego) wybudowane zostanie ok. 3,4 km podziemnej kolejki. Planowane stacje to: "Wolska" (pod ul. Płocką przy skrzyżowaniu z ul. Wolską), "Moczydło" (pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny) oraz "Księcia Janusza" (pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza).

W kierunku północno-wschodnim (z Dworca Wileńskiego) powstanie ok. 3,12 km nowej trasy, a na niej stacje: "Szwedzka" (pod ul. Strzelecką, po wschodniej stronie ul. Stalowej), "Targówek 1" (w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Ossowskiego) oraz "Targówek 2" (w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką).

II linia metra wraz z nowymi sześcioma stacjami będzie miała długość ponad 13,5 km.

"Kontynuujemy inwestycje w najnowocześniejszy środek transportu w mieście - podziemną kolej. Centralny odcinek drugiej linii metra jest gotowy, teraz rozbudujemy go o kolejne stacje. Przetarg formalny został wczoraj zarejestrowany i czekamy na zgłoszenia" - powiedziała na środowej konferencji w ratuszu prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezes warszawskiego metra Jerzy Lejk powiedział dziennikarzom, że we wtorek, zgodnie z przepisami, miasto wysłało zgłoszenie do Biuletynu Zamówień Publicznych Wspólnot Europejskich.

"Otrzymaliśmy potwierdzenie o przyjęciu informacji. W ciągu kilku dni do tygodnia takie ogłoszenie ukaże się na stronach biuletynu i wtedy będziemy uprawnieni do przekazywania dokumentacji przetargowej wszystkim potencjalnym wykonawcom, którzy zgłoszą się do nas" - powiedział Lejk.

Dodał, że termin składania ofert na budowę kolejnych stacji II linii mija 31 marca 2015 r. Zaznaczył jednak, że zamawiający na prawo do przedłużenia terminu składania ofert. Według dokumentacji przetargowej budowa nowych stacji powinna potrwać nie dłużej niż 38 miesięcy.

"Jeżeli udałoby się podpisać umowę w połowie 2015 r., to w 2018, pierwszej połowie 2019 r., jeżeli wszystko by dobrze przebiegało, powinna być gotowa ta budowa" - powiedział Lejk.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA