PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zielona Góra sprzedaje działki pod inwestycje w Nowym Kisielinie

  • Autor: PAP
  • 02 lis 2011 15:18

Prezydent miasta Zielona Góra wystawił na sprzedaż pierwsze działki w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie. Znajdują się one na terenie specjalnej strefy ekonomicznej - poinformował PAP prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

REKLAMA

Kubicki zapewnia, że miejsce jest atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów.

W ramach przygotowania tych terenów trwa budowa obwodnicy Nowego Kisielina, która prowadzi do przyszłej strefy inwestycyjnej; powstają też: wodociąg, linia energetyczna, światłowód i kanalizacja.

W środę na sprzedaż zostały wystawione pierwsze cztery działki, warte niespełna 3 mln zł. Oferty można składać do 5 stycznia przyszłego roku. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 10 stycznia. Wkrótce na sprzedaż zostaną wystawione cztery mniejsze działki.

W pierwszej kolejności oferta dotyczy ok. 10 hektarów terenu koło cmentarza w Nowym Kisielinie. Zdaniem władz Zielonej Góry, są już zainteresowane firmy, które wstępnie zadeklarowały utworzenie 460 nowych miejsc pracy.

W czerwcu br. miasto kupiło za 19,1 mln zł od Uniwersytetu Zielonogórskiego tereny wchodzące w skład tworzonego parku przemysłowo-technologicznego.

Park jest wspólnym przedsięwzięciem samorządu Zielonej Góry, marszałka woj. lubuskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego regionu, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, przyciąganie inwestorów i współpracę z największą w woj. lubuskim uczelnią.

Po wejściu w posiadanie części gruntów parku, władze Zielonej Góry natychmiast wystąpiły do rządu z wnioskiem o rozszerzenie funkcjonującej w Zielonej Górze podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wniosek o rozszerzenie strefy o 71,5 hektara został złożony 15 czerwca br., a decyzja rządu w sprawie rozszerzenia specjalnej strefy uprawomocniła się pod koniec października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA