PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zmiana granic Pomorskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 23 gru 2014 12:41

Rada Ministrów wydała we wtorek rozporządzenie w sprawie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które zmienia jej obszar. Do pomorskiej SSE zostanie włączone 3,2013 ha, wyłączony natomiast będzie z niej obszar o powierzchni 7,2342 ha.

REKLAMA

Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, rozporządzenie dot. strefy przedłożyło Ministerstwo Gospodarki.

Zmiana granic pomorskiej SSE uzyskała pozytywną opinię Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zgodę na wejście gruntów do strefy potwierdziły Rada Miejska w Kowalewie Pomorskim oraz właściciele włączanych gruntów.

Na terenie włączonym do strefy spółka Plastica planuje - w pierwszym etapie - inwestycję wdrażającą technologie produkcji folii perforowanych (w tym podwójnie perforowanych) przy wykorzystaniu technologii wytłaczania folii metodą CAST, perforacji w podciśnieniu, perforacji mechanicznej, a także laminowania na gorąco bez użycia kleju. Drugi etap to wdrożenie technologii do produkcji laminatów paroprzepuszczalnych stosowanych w wyrobach higienicznych, a w szczególności do wytwarzania, unikatowych w skali światowej, ekranów pola magnetycznego niskiej częstotliwości.

Według CIR, w strefie utworzonych zostanie co najmniej 30 nowych miejsc pracy, przy kwalifikowanych kosztach w wysokości co najmniej 20,52 mln zł. Zakończenie inwestycji zaplanowano na ostatni kwartał 2016 r.

Specjalne Strefy Ekonomiczne to wyodrębnione administracyjnie obszary Polski, w których inwestorzy mogą prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Obecnie w Polsce istnieje 14 stref, które pokrywają zasięgiem ok. 16,240 tys. ha.

Przedsiębiorcy lokujący inwestycje w SSE mogą korzystać z pomocy publicznej, udzielanej w formie zwolnień z podatku dochodowego, z tytułu kosztów nowej inwestycji lub tworzenia nowych miejsc pracy. Korzystanie z pomocy z tego tytułu wymaga prowadzenia działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 5 lat, a także utrzymania własności składników majątku, z którymi były związane wydatki inwestycyjne, przez okres 5 lat, przy czym okresy te ulegają skróceniu do 3 lat w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA