PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ARP uwierzyła w przyszłość Polimeksu-Mostostalu

  • www.rynekzdrowia.pl
  • 15 wrz 2014 08:09

Agencja Rozwoju Przemysłu pozytywnie odpowiedziała na ofertę Polimeksu-Mostostalu i zdecydowała o nabyciu obligacji budowlanej spółki. ARP podkreśla, że traktuje swoje zaangażowanie w firmę jako inwestycję długoterminową. Natomiast zarząd Polimeksu wskazał, że to wydarzenie oznacza dla spółki nowe otwarcie.

REKLAMA

Jak podała ARP, decyzja jest warunkowa i uzależniona od formalnego zamknięcia restrukturyzacji finansowej, co powinno nastąpić w ciągu najbliższego tygodnia.
Wówczas Agencja dokapitalizuje spółkę poprzez objęcie pięcioletnich obligacji o wartości ok. 132 mln zł. Część z nich stanowić będą obligacje zamienne, które ARP będzie mogła wymienić na akcje po cenie 4 gr za sztukę.

Emisja obligacji powiązana jest z konwersją zobowiązań wobec wierzycieli finansowych na kapitał własny spółki. Łączna wartość konwersji może wynieść ok. 500 mln zł po średniej cenie 17,5 gr za akcję.

- Skala konwersji jest precedensowa. Będzie to jedna z największych restrukturyzacji finansowych w Polsce. Decyzje dotyczące nabycia obligacji poprzedzone były wnikliwymi analizami szans i zagrożeń związanych z sytuacją Polimeksu-Mostostalu - podała ARP.

- Niezwykle istotna była ocena deklarowanego zaangażowania wierzycieli finansowych w dalszym procesie restrukturyzacji spółki. Ważną rolę odegrał również test prywatnego inwestora przygotowany przez jedną z czterech największych firm doradczych - dodała.

ARP podkreśliła, że analiza ostatnich działań Polimeksu-Mostostalu związanych z procesem restrukturyzacji oraz realizowane przez tę spółkę projekty, dają podstawy, aby prognozować, że kondycja spółki będzie sukcesywnie poprawiać się, co powinno przełożyć się w perspektywie najbliższych lat na wzrost wartości jej akcji. Agencja zaznaczyła również, że traktuje zaangażowanie biznesowe, jakim jest zakup obligacji Polimeksu, jako inwestycję długoterminową.

ARP jest zaangażowana w restrukturyzację Polimeksu-Mostostalu od 2012 r. SPV Operator z grupy kapitałowej ARP posiada 20,44 proc, akcji spółki. W przypadku realizacji opcji zamiany obligacji na akcje Agencja będzie miała możliwość osiągnięcia docelowo 33 proc. udziału w akcjonariacie Polimeksu.

- Inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup naszych obligacji pozytywnie oceniają strategię spółki, a także są przekonani, że wartość akcji Polimeks-Mostostalu będzie rosła. Można powiedzieć, że to jest dla nas nowe otwarcie - podkreślił Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu-Mostostalu.

Emisja obligacji to jeden z punktów aneksu do umowy restrukturyzacyjnej, który Polimex zawarł z wierzycielami pod koniec lipca. Spółka wyemituje obligacje o łącznej wartości 140 mln zł.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA