PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ARP uwierzyła w przyszłość Polimeksu-Mostostalu

  • www.rynekzdrowia.pl
  • 15 wrz 2014 08:09

Agencja Rozwoju Przemysłu pozytywnie odpowiedziała na ofertę Polimeksu-Mostostalu i zdecydowała o nabyciu obligacji budowlanej spółki. ARP podkreśla, że traktuje swoje zaangażowanie w firmę jako inwestycję długoterminową. Natomiast zarząd Polimeksu wskazał, że to wydarzenie oznacza dla spółki nowe otwarcie.

REKLAMA

Jak podała ARP, decyzja jest warunkowa i uzależniona od formalnego zamknięcia restrukturyzacji finansowej, co powinno nastąpić w ciągu najbliższego tygodnia.
Wówczas Agencja dokapitalizuje spółkę poprzez objęcie pięcioletnich obligacji o wartości ok. 132 mln zł. Część z nich stanowić będą obligacje zamienne, które ARP będzie mogła wymienić na akcje po cenie 4 gr za sztukę.

Emisja obligacji powiązana jest z konwersją zobowiązań wobec wierzycieli finansowych na kapitał własny spółki. Łączna wartość konwersji może wynieść ok. 500 mln zł po średniej cenie 17,5 gr za akcję.

- Skala konwersji jest precedensowa. Będzie to jedna z największych restrukturyzacji finansowych w Polsce. Decyzje dotyczące nabycia obligacji poprzedzone były wnikliwymi analizami szans i zagrożeń związanych z sytuacją Polimeksu-Mostostalu - podała ARP.

- Niezwykle istotna była ocena deklarowanego zaangażowania wierzycieli finansowych w dalszym procesie restrukturyzacji spółki. Ważną rolę odegrał również test prywatnego inwestora przygotowany przez jedną z czterech największych firm doradczych - dodała.

ARP podkreśliła, że analiza ostatnich działań Polimeksu-Mostostalu związanych z procesem restrukturyzacji oraz realizowane przez tę spółkę projekty, dają podstawy, aby prognozować, że kondycja spółki będzie sukcesywnie poprawiać się, co powinno przełożyć się w perspektywie najbliższych lat na wzrost wartości jej akcji. Agencja zaznaczyła również, że traktuje zaangażowanie biznesowe, jakim jest zakup obligacji Polimeksu, jako inwestycję długoterminową.

ARP jest zaangażowana w restrukturyzację Polimeksu-Mostostalu od 2012 r. SPV Operator z grupy kapitałowej ARP posiada 20,44 proc, akcji spółki. W przypadku realizacji opcji zamiany obligacji na akcje Agencja będzie miała możliwość osiągnięcia docelowo 33 proc. udziału w akcjonariacie Polimeksu.

- Inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup naszych obligacji pozytywnie oceniają strategię spółki, a także są przekonani, że wartość akcji Polimeks-Mostostalu będzie rosła. Można powiedzieć, że to jest dla nas nowe otwarcie - podkreślił Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu-Mostostalu.

Emisja obligacji to jeden z punktów aneksu do umowy restrukturyzacyjnej, który Polimex zawarł z wierzycielami pod koniec lipca. Spółka wyemituje obligacje o łącznej wartości 140 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA