PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bilfinger Infrastructure oficjalnie przejęty

  • wnp.pl
  • 18 sie 2015 07:45

To nowa era dla Porr Polska - mówił prezes Porr Karl Heinz Strauss podczas konferencji prasowej poświęconej przejęciu przez Porr, działającej od lat na polskim rynku spółki Bilfinger Infrastructure. Dzięki temu przejęciu austriacki potentat ugruntuje swoją pozycję na polskim rynku.

REKLAMA

Porr - największa austriacka firma budowlana i jeden z liderów europejskiego rynku kupił Billfinger Infrastructure za 21,5 mln euro. Umowę w tej sprawie podpisano 14 czerwca, weszła w życie w ostatni piątek. Na jej mocy Bilfinger Infrastructure zmieni nazwę na Porr Polska Infrastructure.

Co to oznacza dla uczestników transakcji? Dla austriackiego koncernu będzie to oznaczało ugruntowanie pozycji na polskim rynku. Porr był już obecny (i aktywny) w Polsce poprzez spółkę Porr Polska, specjalizującej się w budownictwie ogólnym, przemysłowym i kolejowym. Dzięki przejęciu Bilfingera zyskał spółkę wyspecjalizowaną w budownictwie drogowo-mostowym, infrastrukturze i energetyce. Dzięki transakcji Porr ma dziś w Polsce dwie spółki i doskonale uzupełniających się profilach działalności. Austriacy nie mają w planach łączenia tych spółek. - Mamy w Polsce dwie spółki i tak pozostanie - twierdzi zdecydowanie Karl-Heinz Strauss.

Dla byłego już Bilfingera, a obecnie Porr Infrastructure, to przejęcie to zyskanie nowego, prężnego i co ważne branżowego właściciela. - jesteśmy spółką budowlaną i zawsze taką pozostaniemy - deklarował prezes Porr. A dla Bilfingera był to w ostatnich miesiącach kłopot - w związku ze zmianą strategii centrala Bilfingera odchodziła od działalności stricte budowlanej. - Ta strategia nieco hamowała wykorzystanie naszego potencjału - stwierdził Jakub Chojnacki dyrektor finansowy Bilfinger Infrastructure. - Po trwającej rok niepewności wiemy, dokąd zmierzamy - dodawał Piotr Kledzik, prezes BI. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA